Зобов’язаний підприємець надавати інформацію різним органам?

Роботу підприємця і організацій супроводжує необхідність направляти інформацію в безліч різних органів. Так, наприклад, економічні відділи муніципалітетів, як правило, подають запит на інформацію про діяльність організації: інформацію про реквізити організації, чисельності працюючих, товарообігу або обсягах наданих послуг. Багато хто вважає таку інформацію необов’язковою для надання і відмовляються. Законних підстав у муніципалітету, щоб зобов’язати індивідуальних підприємців та юридичних осіб надавати інформацію про свою діяльність, немає. Однак, фахівці муніципалітетів роблять різні економічні узагальнення, підсумки розвитку муніципалітетів і вони повинні якимось чином вважати цифри економічного розвитку регіонів. Міністерство праці та зайнятості населення суб’єкта запитує інформацію про заробітну плату, — таку інформацію можна подавати, але сплачуючи ПДФО від заробітної плати, ви все одно даєте інформацію про величину зарплати у вашій організації. За тим, щоб платили заробітну плату, не нижчу МРОТ, стежить податкова інспекція. Також є регіональні мінімуми по галузям.

Деякі звіти потрібно робити обов’язково. Наприклад, в органи Росспоживнагляду підприємці зобов’язані подати повідомлення про початок своєї діяльності або про минулі зміни. Це необхідно, тому що за ненадання такого документа передбачена адміністративна відповідальність.

Суб’єктам федерації передані повноваження відповідно до законодавства вести реєстр організацій і підприємців, які займаються оптовою та роздрібною торговельною діяльністю на їх території. Ця процедура також добровільна. На сьогоднішній день суб’єкт малого підприємництва може тільки добровільно вирішити внести свої дані в реєстр. Ніяких санкцій і відповідальності за відмову від надання інформації на сьогоднішній день не передбачено.

Тому про обсяги і бажанні надавати інформацію чи ні, вирішує для себе керівник в індивідуальному порядку.