Жива огорожа: що до чого?

Взагалі потрібно стригти живопліт регулярно. Це важливо для того щоб вона мала гарний зовнішній вигляд. Більш того — завдяки такій процедурі все рослини будуть по-справжньому здоровими. Огорожа, в свою чергу, — пишною і густою рівномірно. Розрізняють в цілому два основних види живоплотів. Йдеться про формованих і не формованих. Якщо в першому варіанті рослинам не доведеться надавати якоїсь певної форми, то в другому — ніяк не обійтися без якісної автоматичної стрижки. І, звичайно ж, обидві огорожі в свої перші рочки після посадки потребують обрізку.

Саме перша обрізка має велике значення. Це пов’язано з тим, що від неї буде залежати те, вкорінюються взагалі рослини і, яким чином буде виглядати живопліт в найближчому майбутньому. В цілому потрібно сказати, що стрижка живоплоту значно стимулює ріст пагонів і відповідним чином сприяє подальшому розвитку самої кореневої системи рослин.

Живопліт, що складається з листяних рослин, обрізають на висоті десь 40 см над землею. Якщо ж у рослини є бічні пагони, то в такому випадку — на висоті 15 см. В один і той же самий час видаляються всі сухі, слабкі та пошкоджені пагони. Ту живопліт, яка була посаджена в осінній період, в обов’язковому порядку обрізають в наступному році — навесні. Якщо ж вона посаджена влітку або навесні, то зробити це потрібно відразу ж після висадки.

Хвойні рослини можуть похвалитися добре сформованими кронами. У свої перші роки після висадки не потрібно обрізати огорожа. Якщо ж пагонів відносно небагато, то тоді обрізку можна здійснити в кінці липня або навіть в серпні.

Для того щоб живопліт дійсно була густою, здоровою, виглядала яскраво, потрібно регулярно обрізати рослини. Коли будете обрізати живопліт дуже складних форм, обов’язково використовуйте шаблон, який складається з досить таки щільного картону або ж деревно-волокнистої плити. Вам доведеться вирізати спеціальний отвір в аркуші. Якщо Вами були помічені гнізда в гілках живоплоту, то в такому випадку зі стрижкою потрібно буде почекати десь до середини червня.

Удобрюйте систематично ту живопліт, яку Ви інтенсивно стрижете. Ви можете сміливо використовувати різні багатокомпонентні мінеральні добрива або ж якесь одне добриво, призначене для хвойних або ж листяних рослин.