Заробітки в Москві на будівництві, яке стоїть ця справа?

Початком всіх подій був дзвінок друга. Він повідомляв про можливість добре заробити в Москві. Там обіцяли платити 2000 доларів на місяць за виконання робіт всередині приміщення. А на Україні навіть у той період, якщо бувають замовлення, заробляв тільки 400 доларів на місяць. Зараз же замовлень зовсім немає. Зима. І така можливість!

У моїх фантазіях відразу ж постало добре налагоджене будівництво якогось серйозного об’єкта. Терпіти не можу заробітків, коли змушений жити разом з любителями випити і нецензурно спілкуватися. Але приваблива сума змусила закрити очі і на це. Вирішив взяти з собою ще одного друга.

Придбали квитки. У Москву нас їхало четверо людей. Було обіцяно, що в багатоповерховому будинку, з вікнами і дверима, потрібно буде з блоків з пінобетону зробити внутрішні простінки.

У Москві нам показали наш об’єкт. Це був каркас 25-ти поверхового будинку із залізобетону. Які вікна? У ньому не було навіть стін зовні. Жити доведеться в гуртожитку, по 20 чоловік у кімнаті. Процес приготування їжі відбувається на вогнищах або на електроплитках. Електроплити ховають щоб уникнути штрафів.

Взуття, привезена з дому, не підійшла. Адже вона була розрахована для роботи всередині приміщення. Довелося купувати іншу — теплі чоботи для роботи. Крім того, потрібно було купити і телефонний стартовий пакет для спілкування, причому два, так як перший придбаний пакет виявився заблокованим.

У нашій бригаді було 10 чоловік. Довгі простінки, на яких заробляються обсяги, виконувати не дозволяли. Необхідно було робити маленькі тумби, до 2 метрів шириною. Доводилося розрізати блоки, кожен з яких важив до 30 кг. Через ряд по всіх кутках виконувалася складна армування за допомогою сітки і дроту, товщиною 6 мм. Вигини робилися за спеціальною технологією. На блоках пробивалися канавки. При цьому електроінструмент був тільки один на п’ятьох робітників. За одну зміну, прикладаючи максимум зусиль, виконувався обсяг, розділивши який на всіх працюючих, виходило, що кожен заробив 11 доларів, отже, в місяць, приблизно, 250 $ .Це в 10 разів менше того, що було обіцяно. Звідси потрібно було відняти оплату гуртожитку.

Тільки через гроші, взятих з дому, з’явилася можливість повернутися додому. Отримавши такий досвід, намагаюся попередити всіх про те, що потрібно дуже обережно ставитися до подібного заробітку.

Рекомендуємо для ознайомлення: