Заповідник Сіан-Каан

На території мексиканського штату Кінтана-Роо, який розташований на сході юкатанского півострова, знаходиться одне з наймальовничіших місць в країні — заповідник Сіан-Каан. Він був заснований в 1986 році з метою збереження унікальної фауни і флори приватної некомерційної організацією. А вже в 1987 році ЮНЕСКО визнало заповідник об’єктом всесвітньої спадщини. Оригінальна назва Сіан-Каан цих місць дали ще древні індіанці майя, які тут мешкали. У перекладі на російську мову «Sian Ka’an» означає «там починається небо».

Завдяки розташуванню заповідника тут спостерігаються унікальні явища, як природні, так і біологічні. Через місцевого плоского рельєфу і значних покладів вапняку під час сезону дощів дуже багато води, долаючи пласти вапняку і піску, концентрується під землею. Таким чином, утворюється підземний басейн, який займає всю територію півострова Юкатан. Це є причиною утворення безлічі боліт на території заповідника. Однак Сіан-Каан також багатий мангровими заростями, тропічними лісами і прекрасними кораловими рифами в прибережній акваторії.

Загальна площа заповідника становить понад 5 тис. Кв. км. Колись тут панували майя, а тепер археологи ведуть розкопки і проводять наукові дослідження.

Великий Бар’єрний риф знаходиться недалеко від заповідника, а в прибережних водах мешкають рифові окуні, численні панцирні, риба-молот, групери, акула-нянька і чернопері акула. Уздовж узбережжя росте амброзія, кермек, іпомея і морської виноград. Що стосується болотистих місць, то там відмінно себе почуває 3-метровий очерет і інші густі трави. Заповідник нараховує більше 100 видів ссавців, також тут є мігруючі птахи, водяться фрегати, білі ібіси, бурі пелікани, зелені баклани, американські і блакитні чаплі.

Туристи з’їжджаються сюди, щоб помилуватися мальовничими пейзажами, поринути в атмосферу незайманої природи і відпочити від міської суєти. Тут можна відправитися в мангрові зарості і тропічні ліси в складі екскурсійних груп, познайомитися з унікальною природністю і зіткнутися впритул з дикою природою. Туристи також мають можливість покататися на моторному човні або на каяках по найкрасивішою мексиканської лагуні, а також зануритися під воду і на власні очі побачити різнокольорові корали.