Якою має бути температура процесора при використанні ПК?

Гарантована робота ПК забезпечується при дотриманні прийнятної температури центрального процесора. Температура ЦП визначається виробником і відповідно архітектурою мікросхеми, а також кількістю обчислювальних ядер.

Для процесорів Intel притаманні порівняно низькі показники робочої температури, що коливаються в районі 40-50 градусів за Цельсієм. У порівняння з продукцією Intel йдуть процесори AMD. Їх температура, має більш високий робочий межа — до 80 градусів.

Це аж ніяк не говорить про те, що останні представники ринку гірше. Просто технологія виробництва передбачає роботу ЦП при трохи завищених показниках температури в порівнянні з параметрами Intel. Використовуючи більшу кількість обчислювальних ядер в ПК, користувач абстрагує себе від ймовірності перегріву. Більша кількість обчислювальних центрів має незначне виділення тепла.

Чим чревата робота за ПК, коли температура центрального процесора вище максимальної?

Коли підвищується температура ЦП можливе спостереження нестабільної роботи комп’ютерної системи. Це відбувається в основному, коли перевищена максимальна температура процесора в робочому стані. Найчастіше критичними параметрами для ЦП є 231 градусів за Цельсієм, так як начитається активну розплавлення олова.

Найбільш явною ознакою є зависання екрану, процесів і раптова перезавантаження.. Перезавантаження ПК може і не відбутися, якщо опція Reboot відключена в BIOSе або взагалі відсутня.

Як дізнатися яка оптимальна температура процесора?

Кожен ЦП індивідуальний в своєму виконанні. Тому не варто обходитися тільки загальними уявленнями про нього.

Для того щоб дізнатися його робочу температуру потрібно звернутися до документації наданої компанією-виробником. Якщо такий немає, то потрібно встановити програму контролю ПК, в якій вшиті параметри оптимальної температури. Оптимальна температура процесора ноутбука перебувати точно так же. Температура ЦП ноутбука більш схильна до перепадів, ніж в ПК.

Як знизити температуру процесора?

Залежно від того яка робоча температура процесора потрібно вибирати способи його охолодження. В рівній мірі фахівці віддають перевагу, як механічної регулюванню, так і програмної. Оптимальна температура процесора досягається завдяки повітряним кулерам і радіальним системам відведення тепла. Для регулювання кількості обертів кулера використовують спеціальне програмне забезпечення.

Рекомендуємо для ознайомлення: