Як зібрати кубик-Рубік

Кубик-Рубік або, як правильно його називають, кубик Рубіка, став одним з предметів, які уособлюють 80-і роки. Ця механічна головоломка була розроблена угорським педагогом і скульптором Ерне Рубіком в 1974 році, а через рік — запатентована. Винахід одразу стало популярним у людей різного віку і соціальних класів. Початковий класичний варіант кубика Рубика має кубічну форму і складається з 3х3х3 форм-факторів, т. Е. 26 маленьких кольорових кубиків, наділених можливостями обертання за рахунок спеціальних механічних осей. У зібраному вигляді кожна сторона куба пофарбована в певний колір (жовтий, червоний, зелений, оранжевий, білий і синій), в незібраному вигляді головоломка представляє собою безлічі маленьких кольорових квадратиків, кожен з яких потрібно розділити за кольорами і сторонам шляхом безлічі обертань. Згодом кубик збільшувався в розмірах, тепер крім стандартних форм-факторів на 3х3х3 існують і інші з 4, 5, 6 і 7 фазами. На даний момент улюблений багатьма кубик Рубіка можна навіть збирати в електронному варіанті в комп’ютерних іграх, так як він був змодельований і отримав друге народження. Для багатьох людей — це не просто головоломка, а метод релаксації, заспокоєння.

Як зібрати кубик Рубік 3х3

Певних описаних способів як зібрати Кубик Рубік 3х3 немає, так як їх безліч. Особливо якщо його межі уявити як похідні числа в рівнянні ймовірності. В середньому вважається, що для знаходження потрібного алгоритму може знадобитися 20 ходів, однак їх число може перевищувати цю межу.

Найпростіший спосіб зібрати кубик Рубика — збирати його пошаровим складанням: почавши з нижньої частини, потрібно поступово добиратися до верхньої площини. Збираючи кожен новий шар, головоломку слід тримати в одному положенні, на одній стороні, пам’ятаючи, де повинні розташовуватися кольору інших сторін. При цьому необхідно знати, що кольори протилежні ніколи не зустрінуться на одній площині. При складанні кубика Рубіка його шари і колонки можна обертати як за годинниковою стрілкою, так і проти шляхом послідовних поворотів на 180 і 90 градусів. Збираючи головоломку, потрібно бути готовим, що у неї, вже практично складеної, деякі частини виявляться перевернутими. Запам’ятавши процес повороту, їх можна повернути декількома, іноді одночасними рухами на 90 градусів.