Як зберегти нормальну температуру в салоні автомобіля в спеку

Літо, спека… Як приємно поніжитися під ніжними променями сонця на березі озера або річки, або, а ще краще — на узбережжі моря. Але не завжди і літнє тепло приносить тільки радість. Наприклад, багато автомобілістів мучаться від того, що за день салон авто прогрівається до такої міри, що перебувати всередині стає реальним мукою. Але дотримуючись якісь запобіжні заходи, повністю реально уникнути перегріву автомобіля. Що все-таки необхідно для цього робити?

Найправильніший вихід — не залишати автомобіль під палючим сонцем на тривалий час. Хоча в спеку навіть п’ятнадцяти хвилин досить для того, щоб температура в салоні стала як в лазні. Ось тому найкраще залишати автомобіль в гаражі або скористатися послугами прихованих паркінгів. Зазвичай, вони закриті від прямих сонячних променів, це і дозволяє зберегти прийнятну температуру в салоні.

Якщо ні паркінгом, ні гаражем користуватися не вдається, нічого не залишається, як знайти для стоянки місце де — ні будь в тіні. Наприклад, поставити автомобіль під дерево, але тут велика можливість того, що на машині залишаються краплі соку що виділяються рослиною або сліди життєдіяльності птахів люблячих гніздитися в кроні дерева. Також можна знайти можливість припаркуватися в тіні, залишеної будь-яким будівлею. В цьому випадку слід врахувати, що сонце не стоїть на місці.

Можна порекомендувати накривати машину брезентом. Правда, якщо раніше такий метод боротьби з нагріванням салону виглядав природно, то зараз закритий тентом автомобіль викличе насмішки колег і сусідів. При цьому ритм життя змінився так, що час від часу з’являється необхідність дуже терміново кудись їхати. Прибирання брезенту в цьому випадку буде тільки дратувати.

Як варіант, перекрити доступ сонця в салон особливими заслінками зі спеціального сонцезахисного матеріалу, встановивши їх перед лобовим склом. Такий метод захисту салону зараз користується більшою популярністю — установка заслінки не займе багато часу і захист забезпечить надійну. При цьому вона не тільки попереджає нагрівання салону, але і перешкоджає деформації (при сильному нагріванні) пластмасових деталей інтер’єру салону.

Якщо ж ви не боїтеся зловмисників, можна залишати вікна машини трохи прочиненими. Маленької щілини буде досить для того, щоб в салоні циркулював повітря, який не тільки провітрить автомобіль, але і не дасть сильно нагрітися салону. А це те, що необхідно для комфортної обстановки під час їзди.