Як зародився жіночий футбол?

Серед уболівальників футболу є люди, які стверджують, що найбільш ранній матч серед жінок пройшов в 1918 році під Стокгольмом. Але, як розповідає нам історія, до цього, в одній з газет була опублікована стаття про проведеному в 1911 році в Москві (якщо бути точним 3 серпня), матчі між колективами Пушкіно і Петровсько-Розумовського. Жінки з Пушкіна розгромили опоненток 5: 1.

Після закінчення Жовтневої революції газети розповіли про створення в 1923 році на залізничній станції Невинномисська футбольної команди. Команд-суперниць у жінок не було, тому грали вони з чоловіками, і цілком успішно, періодично обігруючи «сильна стать». Але в подальшому в Росії жіночий футбол не прижився, через сформованої думки про не естетично цього виду спорту.

Але жіночий футбол в той час не був обділений за кордоном. У 1950 роках в Європі почали зароджуватися чемпіонати з футболу серед жінок і, навіть створювалися збірні країн і проводилися міжнародні матчі. У 1970-1971 роках провели два чемпіонати світу та Італії і Мексиці відповідно, в обох фіналах тоді грали господарі турнірів і, як не дивно, датчанки. В обох фінал до розчарування місцевої публіки перемагали саме представниці прекрасної статі з Данії. Але ФІФА відмовилася визнавати ці турніри, і вони залишилися неофіційними.

А ось вже на початку 80-х почали проводити офіційні, визнані чемпіонати Європи. Проходили вони раз у два роки. Далі, ФІФА почала організовувати і світові першості з інтервалом в чотири роки. Наші спортсменки опинилися поза фінальної частини цих турнірів, через недорозвинення жіночого футболу в нашій Вітчизні, перший чемпіонат, в якій пройшов лише в 1990 році.