Як заощадити на паливі

Якщо у вас немає автомобіля, то дізнатися витрати на бензин буде досить складно. Можна лише приблизно підрахувати шукану величину. Для цього беремо середній шлях легковика в Росії. Це близько 16 тис. Км. Доповнюємо ціною на бензин і витратою палива на 100 км. Додавайте 20% до вказаних виробникам витратою на сотню. Статистика говорить, що більший час автомобіль займають всього два пасажира. Відповідно, економічніше буде мати машину з кузовом і з двома — трьома дверима.

Машина, що працює на дизелі — економічніше бензинової на 20-30%. Це використання нового турбонаддува і піднімає потужність машини і трохи економить паливо. Говорячи про коробку передач, то механічна буде корисніше в плані економії. Тому що гидромеханика і автоматика — зайві 10% палива. Тому якщо з механічною у вас немає проблем в управлінні, сміливо зупиняйте вибір на ній. Близько 20% можна заощадить при грамотному змісті автомобіля. Намагайтеся краще і частіше стежити за двигуном, розвалом і сходженням, вчасно міняйте свічки запалювання, фільтри і всі необхідні рідини.

Експерти також радять уважно ставитися до тиску в шинах. Воно повинно бути еквівалентним параметрами, які вказані в технічних документах. Якщо ви бажаєте ще заощадити 10%, то тиск потрібно підтримувати трохи вище допустимого. Хоча в салоні ви будете відчувати кожну нерівність, але якщо заощадити вийде — тоді це будуть дрібні неприємності. Постарайтеся рідше перевозити вантажі на даху автомобіля. Це набагато збільшує силу аеродинаміки — і як підсумок більшу кількість палива марнується. Якщо на даху встановлено спеціальний багажник — знімайте його, якщо не передбачається будь-яка транспортувальна операція.

Електрика в вашому автомобілі — теж підсумок згоряння палива в моторі і відповідно, на фари, радіо, зарядку також необхідно паливо.

Намагайтеся користуватися своїм транспортним засобом, коли це дійсно необхідно. Погодьтеся, адже не дуже розумно просидіти 3 години в пробці, коли пішки на маршрут вистачило б півгодини. Своєчасно позбавляйтеся від різного роду мотлоху всередині салону і багажника. Не полінуйтеся витягнути мангал або набір газових ключів — все що додає до маси машини — зайві гроші на вітер. Ну і, звичайно ж, не залишайте вашу машину надовго з включеним і працюючим вхолосту двигуном.

Рекомендуємо для ознайомлення: