Як встановити Windows XP

Всім, кого цікавить самостійна установка Windows на особистий комп’ютер або ноутбук, буде корисна ця стаття. У ній докладно розказано про всі нюанси, які часто з’являються в той момент, коли відбувається установка операційної системи.

В першу чергу, вам знадобиться завантажувальний флешка, або диск, на якому є дистрибутив з операційною системою виндовс.

Після того, як завершиться завантаження Windows і пройде нетривалий процес підготовки установчої програми, перед вами з’явиться привітання системи, і надійде пропозиція натиснути «Enter» для продовження.

Наступним, вам буде запропоновано прийняти ліцензійну угоду Windows, де від вас вимагається натискання кнопки F8.

Наступний екран буде з пропозицією відновити попередню установку Windows. Якщо такої раніше не було, то список буде порожній.

Досить важливим етапом є вибір розділу, в який буде встановлена операційна система. Найбільш відомі установчі розділи Windows XP:

У разі розбиття вашого жорсткого диска на декілька розділів, ви можете залишити все, не вносячи змін, якщо раніше виндовс вже встановлювалася, вибравши перший розділ в списку, і натиснувши кнопку «Введення».

Якщо раніше на комп’ютері стояла ОС Windows 7, або Windows 8, ви можете зберегти розбитий диск, попередньо видаливши розділ «Зарезервовано», розмір якого дорівнює 100 Мб і розділ після нього, відповідний обсягом диска C. Після цього вам потрібно виділити як немарковані ділянку і натиснути введення, щоб на комп’ютері почалася установка Windows.

Щоб створити окремі розділи для Windows XP необхідно видалити всі присутні на диску розділи і натиснути клавішу C.

На не розбите HDD, де раніше стояла ОС Windows, також слід видалити всі присутні розділи, а потім встановити Windows XP.

Після того, як вами буде обраний необхідний розділ, система запропонує почати його форматування. Досить буде швидкого форматування.

У відформатований розділ будуть скопійовані файли, які потрібні для установки. Потім відбудеться перезавантаження вашого комп’ютера. Не забудьте про установки завантаження в BIOS ні з завантажувального диска або флешки, а з жорсткого диска.

Згодом деякий час вам запропонують надрукувати ім’я і натиснути «Далі».

Після цього відбувається заповнення клітинок з ліцензійним ключем Windows XP, ім’ям комп’ютера і паролем адміністратора.

Встановіть час і дату. Натисніть кнопку «Далі», щоб почати установку необхідних частин операційної системи.

По завершенні всіх необхідних дій, знову слід перезавантаження комп’ютера, по завершенні якої піде введення свого облікового запису. Натиснувши кнопку «Готово» ви завершите установку Windows.