Як впливають електронні поліси на економіку і соціум

Незважаючи на всі наведені переваги електронного страхового поліса, ми вважаємо за доцільне також визначити його можливі недоліки: 1. Імовірність кібер-злочинів в сфері обігу електронного страхового поліса є дуже високою, незважаючи на те, що Укрина є лідером антирейтингу SIRv16 країн за кількістю сайтів, інфікованих вірусними програмами. Цим можуть бути викликані такі явища, як витік конфіденційної інформації про страхувальника, зупинка роботи ЦБД МТСБУ, що, в свою чергу, зробить неможливим на час роботу органів поліції з перевірки валідності полісів тощо. Про особливості такого страхування ви можете дізнатися на сайті www. insfero. com.

Оформлення електронного страхового поліса може викликати складності у людей з низьким рівнем комп’ютерної грамотності. Страховики будуть змушені самостійно розбиратися в тонкощах сайту страховика, з чим пов’язаний ризик того, що в оформленні договорів може бути допущено чимало помилок. З точки зору суспільної користі можна відзначити той факт, що з впровадженням електронного страхового поліса страховик не матиме необхідності в такій кількості робочих місць, які йому необхідні зараз, і багато працівників (зокрема, страхові агенти і робочі, які займаються страховим урахуванням, тобто введенням договорів в бази даних) втратять свої робочі місця.

Провівши дослідження електронного страхового поліса, ми привели ряд його «плюсів» і «мінусів». Суспензія кая їх, вважаємо, що всі переваги і можливості, які зможе забезпечити вітчизняному ринку страхових послуг впровадження електронного полісу, повністю перекривають його незначні недоліки. Адже всі розглянуті «мінуси», ймовірно, можуть мати негативні наслідки тільки на етапі впровадження такої інновації, і з часом страховий ринок адаптується і буде здатний знайти способи їх запобігання.

Таким чином, ми вважаємо, що впровадження електронного полісу матиме позитивний вплив на розвиток ринку страхових послуг України, і тому запропонована модель бізнес-процесу укладення електронного страхового поліса може бути корисною учасникам ринку для більшого розуміння процедури оформлення електронного полісу і швидкого адаптування до його використання і в кінцевому підсумку матиме позитивний вплив на розвиток страхової справи в Україні.