Як виростити ананас з чубка. Найпростіший і надійний спосіб

Є безліч рекомендацій, як виростити ананас в звичайних кімнатних умовах. Одні радять зрізати верхівку плоду з чубчиком, посипати зріз товченим вугіллям і посадити; інші радять зрізати чубок під кутом, створити особливий мікроклімат і ретельно підтримувати його.

Але є дуже простий спосіб, який дає можливість виростити ананас без особливого клопоту.

Головна умова — чубчик повинен бути здорового, насиченого зеленого кольору, без коричневого, сірого або жовтуватого відтінку. Слід заглянути в середину розетки, у її підстави листя теж повинні бути зеленими і обережно посмикати за ці листочки. Якщо листя легко відокремлюються від заснування — саджанець НЕ приживеться, він згниє ще на стадії підготовки до посадки.

«Плюмажами» у купленого ананаса потрібно не зрізати, а акуратно викручувати. Викручується він дуже легко. Після цього покласти його на підвіконня, днів на п’ять, щоб підсушити. З підсушеної верхівки по одному зняти 20-30 листочків, під ними будуть маленькі корінці. Можна залишити верхівку сохнути ще на два дні, а можна висаджувати відразу, припорошив товченим активованим вугіллям оголену частину чубчика.

Висаджувати підготовлений ананас найкраще в півлітровий горщик з хорошим дренажем і землею для бромелієвих (ананас відноситься саме до цього сімейства). Якщо немає спеціальної землі, можна використовувати універсальну ґрунтову суміш з кислим середовищем. Оптимальна кислотність ґрунту для гарного росту ананаса pH 4,5-6,5.

Незважаючи на те, що ананас є субтропічним рослиною, поливати висаджений чубчик потрібно рідко, тільки коли земля майже повністю пересохне. Для того щоб точно знати, коли полити паросток, в горщик до самого дна можна увіткнути дерев’яну шпажку для шашликів, час від часу її виймати і дивитися: коли вона стане трохи вологою в самому низу — прийшов час поливу.

У рекомендаціях по розведенню ананасів в кімнатних умовах пишуть, що через 1-2 місяці з’являються паростки. Але може пройти до трьох-чотирьох місяців, перш ніж він рушить в зростання. Повестися висаджені чубчики можуть по-різному: вони можуть продовжувати залишатися зеленими, з трохи підсохлими кінчиками листя і через певний час з середини розетки з’являться молоде листя, а можуть і перетворитися в засохлу качан. В цьому випадку хвилюватися не варто — у самій землі, на підставі, з’являються бічні паростки.

У ананаса невелика коренева система, тому пересаджувати його потрібно в трохи більшу за обсягом посуд. Дорослі рослини задовольняються 3-4-х літровими горщиками. Після цвітіння і плодоношення материнське рослина відмирає, але з’являються дочірні розетки.

Загальні поради по вирощуванню: світло повинне бути яскравим, але розсіяним, щоб уникнути сонячних опіків;полив — помірним, щоб коренева система не загнила; вода для поливу не повинна бути жорсткою.