Як вибрати трав’яний збір

Для ефективного схуднення не обов’язково купувати дорогі лікарські препарати і БАДи.

Якщо скористатися порадами народної медицини, наприклад, порадами, як вибрати трав’яні збори, то можна скинути зайву вагу, навіть не вдаючись до виснажливих тренувань в тренажерних залах.

Ні, я не стану заперечувати, що вести активний спосіб життя необхідно, та й дієту потрібно дотримуватися, але тільки в комплексі з прийомом лікарських трав. Найкраще трав’яні збори використовувати для заварювання фіто-чаю. Тільки потрібно пам’ятати, що кожен фіто-чай має різний вплив на організм.

Якісь заварюють для отримання проносного ефекту, наприклад, листя сени, інші використовуються, як діуретики, наприклад, брусничний лист, треті і зовсім знижують апетит, наприклад, алтейний корінь. Знову ж, у жінок підвищену схильність до спустошення холодильника викликає стрес. В цьому випадку допомогти можуть чаї із заспокійливих трав, на подобі валеріани лікарської або меліси. Остання, до речі, вважається жіночою травою.

Крім знань про те, як вибрати трав’яні збори, необхідно і вміти правильно заварювати фіто-чай. А це ціла наука.

По-перше, настої та чаї з трав не рекомендовано тримати в металевому посуді, тому для заварки потрібно використовувати фарфоровий, скляний або емальований чайник.

По-друге, чай буде смачніше, якщо заварювати його в очищеної від домішок водопровідної або краще, в джерельній воді.

Третє, будь-який чай, в тому числі і трав’яний не терпить кип’ятіння, шкідливим, він, звичайно, не стане, але ось своїх корисних властивостей точно втратить.

Крім правил заварювання чаю, існують і рекомендації його правильного вживання. І фіто-чай, і чорний, і зелений рекомендується пити не пізніше, ніж за годину до прийому їжі і не раніше, ніж через годину після. Якщо випити чай відразу, їжа не встигне перетравитися і скоро знову захочеться їсти.

Так, трав’яний чай, який п’ється для схуднення, на відміну від звичайного, є ліками і тому приймати його потрібно кожен день.

І як будь-які ліки, деякі фіто-чаї мають свої протипоказання. Так чай, заварений на основі женьшеню або лимонника китайського, ні в якому разі не можна пити людям, страждаючим високим тиском, Гіпотоніків протипоказані заспокійливі чаї.

І останнє, готовий трав’яний чай не рекомендовано зберігати більше 12 годин, причому, навіть в холодному і темному місці. Користь такий напій вам не принесе.