Як вибрати страхову компанію

Кожному громадянину, що зіткнулося з вирішенням питання оформлення полісів КАСКО, ОСАГО або інших видів страхування, доводиться зробити вибір однієї з безлічі страхових компаній, що працюють в цій сфері. Давайте розберемо вагомість найбільш поширених аргументів у суперечці про те, як вибрати страхову компанію.

1.Терріторіальная близькість офісу страхової компанії.
Незначна економія часу при першому візиті, може вилитися в глобальну помилку, якщо цей аргумент не буде розглянуто в сукупності з більш важливими моментами.

Крім того, сучасний рівень розвитку засобів комунікації, зводить нанівець аспект віддаленості. Більш важливо на першому етапі вибору перевірити наявність ліцензії у страховика, засвідчити в її правомочності на сайті МТСБУ. Зайшовши в розділ «Для споживачів», знаходите запит «Список СК — членів МТСБУ», через пошук по сторінці, задаєте назву цікавить вас компанії, наприклад Альянс Україна.

2.Вибор на підставі рейтингів.

Брати до уваги варто лише рейтинги, які спираються на офіційну статистику. Важливими показниками надійності і чесності страхової компанії є рейтинг рівня виплат — відношення суми зборів до суми страхових виплат. Середній показник — 40-50%.
Порівняйте суми збору за останні і попередні півроку, їх приріст говорить про приплив нових клієнтів, які довіряють цій компанії.

Зверніть увагу на показник нерозподіленого прибутку — позитивні величини говорять про те, що засновники не поспішають вилучати зароблені кошти з обороту компанії, направляючи їх на розвиток.
Подивитися ТОП кращих страховиків країни можна, зайшовши на сайт forinsurer. com. Рейтинги, засновані на голосуваннях, можуть містити спотворену інформацію з огляду на суб’єктивності оцінки.

3.Вибор за відгуками в інтернеті.
Оскільки як позитивні, так і негативні відгуки легко можуть бути сфабриковані тією стороною, якій це вигідно, робити вибір на їх підставі — вкрай ненадійно. Часто навіть скарги, які містить цей сайт страхової компанії, не дають ясної картини, оскільки відгуки про благополучне вирішення питання рідко хто публікує.

Інші аргументи, що допомагають вирішити, як вибрати страхову компанію, такі як ціна послуги, доставка поліса додому, акції та бонусні програми, є другорядними. Їх наявність, при дотриманні більш важливих умов надійності компанії, буде приємним доповненням.