Як вибрати ноутбук?

Сучасний світ — це світ, в значній мірі сформований під впливом розвитку технологій. Вони міцно інтегрувалися в життя і займають своє місце в усіх її сферах. Робота, навчання, відпочинок, все це вже неможливо уявити без використання якогось гаджета або пристрою. І одним з них, є ноутбук. Так як же його вибрати? Адже фірм-виробників так багато, а моделей і варіантів ще більше і новачкові може бути досить складно знайти свій варіант.

В першу чергу потрібно визначитися з тим, для чого ноутбук потрібен взагалі. Адже ноутбук для роботи і ігровий будуть відрізнятися один від одного в значній мірі. Отже, в залежності від виконуваних завдань, ноутбуки можна умовно розділити на кілька видів. Ігрові, робочі, універсальні. Потрібно чітко розуміти, які функції наш помічник буде виконувати. І вже в залежності від них робити вибір. Однак, для чого девайс не придбавався б є певні моменти, на які варто звертати увагу.

Процесор. На теперішньому рівні розвитку технологій, як правило має кілька ядер. Найчастіше 2-4, але можливі й інші варіанти. В принципі це оптимальний варіант, який впоратися з більшістю завдань. Варто звернути увагу на тактову частоту процесора. Чим вона вища, тим вища продуктивність. З виробників можна відзначити Intel і AMD.

Розмір оперативної пам’яті. Цей показник, поряд з процесором безпосередньо надає прямий вплив на продуктивність всього пристрою в цілому. Тому, якщо ноутбук купується для ігор або мається на увазі їх активне використання, то варто вибирати моделі з великим її обсягом.

Відеокарта. Може бути інтегрованою в процесор або дискретної, тобто окремим пристроєм. Може мати свою власну відеопам’ять для обробки інформації, а може і користуватися виділяється від процесора. Для ігор і ресурсномістких додатків на зразок Photoshop, більш доречною буде дискретна відеокарта. І знову слід звернути увагу на обсяг пам’яті, чим він більший, тим краще продуктивність, але і відповідно ціна.

Поряд з іншим, при виборі ноутбука важливо буде і час роботи без підзарядки на яке впливає ємність акумулятора. Чим більше, тим довше робота.

Так само важливі розміри пристрою. Якщо потрібна заміна комп’ютера, але з більшою мобільністю, то чим більше розмір екрана, тим краще, однак, якщо потрібно довгий час роботи від батареї, то слід вибирати моделі, що мають розміри скромніше.

В принципі, моделей ноутбуків сьогодні так багато, що кожна людина може підібрати його для себе конкретно. Найголовніше — це розставити пріоритети і зробити вибір.