Як вибрати мікроскоп

Вибираючи мікроскоп, необхідно знати, для яких цілей він потрібний. Можна просто поставити на полицю для інтер’єру, а краще використовувати його за призначенням. Адже нам і дітям дуже цікаво побачити незвичайний мікросвіт, наприклад які очі у мухи, з чого складається бруд під нігтями, як росте волосся на руках. Для таких досліджень досить буде звичайного шкільного мікроскопа зі збільшенням в 200-крат. У такому випадку для подарунка можна купити найдешевшу модель вітчизняного мікроскопа «Юний Біолог».

І все ж, як вибрати мікроскоп максимально безпечний для дитини адже це не іграшка. Мікроскопи — це складні оптичні прилади, які затребувані в кваліфікованому зверненні. Купуючи мікроскоп необхідно навчити дитину правилам безпечного користування цим приладом, оскільки дитина може поранитися осколком предметного скла. Не можна наводити об’єктив мікроскопа на надмірно яскраве світло, оскільки це негативно позначається на органи зору, а також і тривале спостереження в об’єктив. Якість придбаного приладу теж може негативно позначатися на зорі.

Для дітей медики рекомендують купувати стереомикроскоп, оскільки спостереження двома очима зменшує навантаження на очні м’язи. Зображення в такому стереомікроскопів більш об’ємне, ніж в звичайному і більш цікаве як дітям, так і дорослим. Але даний вид приладу коштує набагато дорожче через складність оптики. Можна придбати і альтернативний варіант — цифровий мікроскоп. Цифрова модель «дитячого» мікроскопа при середньостатистичних параметрах буде коштувати дешевше бинокулярной моделі. Наприклад, портативний і примітивний в управлінні WEBBERS F2cn продають приблизно від 4000 до 7000 рублів. Якщо у дитини є комп’ютер, то з цифрового мікроскопа можна зберігати вподобані зображення об’єктів раніше невидимих неозброєним оком.

Дорослим теж цікаво відповідати на такі питання, але і у них можуть бути більш практичні цілі. Наприклад для того щоб розглянути грудочку пилу в мікроскоп потрібен прилад з збільшує здатність більше ніж в 400 разів. З такими параметрами можна придбати недорогий мікроскоп «Юннат» (вартістю приблизно 3000 рублів). Для перегляду досліджуваних матеріалів таким приладом необхідно морально підготуватися.

Домашньому майстру підійде стереоскопічний мікроскоп, наприклад МБС-10 (вартістю близько 10000 рублів).Він дає об’ємне зображення, але не дає значного збільшення. Його можна використовувати в основному в технічних цілях, наприклад, вставляти нитки в голки без проблем. Ну а як вибрати мікроскоп ви вже ознайомилися, а все інше залежить від ваших можливостей.