Як вибрати годівницю для риб

Одна з основних турбот акваріума – регулярне годування вихованців. Правильний вибір корму і регулярність харчування – запорука процвітання мешканців акваріуму. Годувати своїх рибок – це своєрідний момент «спілкування» з ними. Якщо годувати їх в один і той же час, підсипаючи корм в один і той же кут акваріума, то досить швидко рибки звикнуть очікувати свого господаря і початку бенкету саме в цьому кутку. Але якщо годувати риб по-старому, насипаючи корм зверху руками – далеко не вся їжа потрапляє за призначенням. Коли під час годування працює внутрішній фільтр або аератор, корм може розірвати по всьому акваріуму, де він тільки засмітить воду і грунт. Тому багато власників акваріумних рибок краще мати в акваріумі спеціальну годівницю.

Але як же вибрати годівницю для риб? На що треба звернути увагу?

Є два види годівниць: автоматична і плаваюча. Відрізняються вони зручністю і ціною. Розглянемо кожен вид годівниць.

Плаваюча являє собою коло або квадрат із пластику, часто з сіткою, прикріплена на присосках до стінки акваріума. Основна перевага такої годівниці – корм для риб не засмічує весь акваріум, риби харчуються в певному місці, поверхня води залишається чистою. Недолік – якщо якийсь час не перевіряти годівницю, то вода може випаруватися досить, щоб годівниця піднялася над рівнем води і перестала виконувати свої функції. Цей недолік можна компенсувати тільки постійним контролем і щоденної перевіркою рівня води.

Що стосується автоматичної годівниці, то, як видно з її назви, основна її перевага – це повна автоматизація процесу годування ваших улюблених вихованців. Найзручніше то, що можна налаштувати таймер на певний час годування. Режим харчування добре позначається на здоров’я рибок. У заданий час потрібну кількість корму потрапляє в акваріум. Господарю залишається тільки стежити за наявністю корму в годівниці! Такий вид годівниць відмінно підійде людям з щільним графіком відряджень, тим, хто їде у відпустку і просто захоплюються натурам, які можуть забути про своїх домашніх вихованців на тиждень в захопленні новим проектом або справою.

Основний недолік автоматичної годівниці для риб – її ціна. Але якщо акваріум нікому доручити на час відсутності власника, з цим параметром доведеться змиритися, адже альтернативи йому немає.
Для того, щоб зрозуміти, як вибрати годівницю для риб, зручну для себе, як господаря, треба тільки визначитися з тим, скільки часу ви готові приділяти щодня своїм улюбленцям. Вибрати тут вже буде досить просто.