Як вибрати будівельний екскаватор

Будівельні екскаватори — це вид будівельної автотехніки, який переміщує і розподіляє різні грунти за допомогою безперервної дії механізму або ковша.

Всі екскаватори можна розділити на одноковшеві з дизельним двигуном екскаватори безперервної та періодичної дії.

Як вибрати будівельний екскаватор? Експлуатаційні можливості даних машин досить високі, і щоб грамотно оцінити їх можливості необхідно вивчити їх індексацію. Початкові букви завжди означають класифікацію техніки, далі цифра місткості ковша, хордової пристрої і конструкції підвіски. Остання цифра — це порядковий номер екскаватора. Далі літерні значення порядкової модернізації машини і вид кліматичного виконання.

Конструкція підвіски у екскаваторів може бути гнучкою, жорсткою і телескопічною. Гнучка підвіска підрозділяється на обладнання з прямою і зворотною лопатою. Жорстка підвіска дозволить оснастити екскаватори будівельні гідромолотом. Працює молот від насосів гідросистеми. При виборі модифікації слід звернути увагу на передбачуваний характер робіт. Правильно підібрана техніка — запорука успішної роботи. Будівельні екскаватори з канатними поліспастами можуть бути оснащені краном або грейфером. У виборі вам допоможе каталог товарів Allbiz.

Застосування будівельних екскаваторів.
Устаткування з прямою лопатою, з розвантаженням і з відвалом доцільно застосовувати в кам’янистих, скельних і твердих грунтах. Зворотна лопата, як правило, використовується для риття траншей вузької форми з вертикальними стінками, а також для прокладки каналізації, для риття котлованів під фундамент.

Устаткування «драглайн» складається з стріли і ковша, підвішеного канатом до ковша. Ковші у «драглайна» випускаються різної ємності, а тривалість циклу, значно вище, ніж у екскаватора з прямою лопатою. Грейфер у екскаваторів використовується як підйомне пристосування, він обладнаний спеціальними поворотними щупальцями для захоплення вантажу. Найчастіше грейфери купують для перевантаження або транспортування на малі відстані піску, щебеню та інших сипучих вантажів. У лісопереробної промисловості грейфер використовується для захоплення і перетягування колод і дров.

Як вибрати будівельні екскаватори для вантажно-розвантажувальних робіт? При необхідності для розвантаження і навантаження можливе використання звичайного екскаватора, але якщо екскаватор купується тільки з метою навантажувальних робіт, то для таких целее краще купити спеціалізований навантажувач — екскаватор, ковші у таких машин значно більше, ніж у звичайних екскаваторів.

На Європейському ринку вже довгий час випускаються міні-екскаватори. На них з легкістю можна працювати в умовах обмеженого простору, тиск на грунт у них мінімальне, що дозволяє використовувати міні — екскаватори для благоустрою стоянок, майданчиків, алей і доріжок, не порушуючи газон і найближчі території.