Як самому намити мотиля

Мотиль вимивається з мулу, зачерпнути відром, підсакою або простий лопатою з довгою ручкою. Добутий мул вивалюють в піддон з дном з дрібної сітки. Далі піддон опускають у воду і, різко смикаючи взад — вперед і потрясивая, вимивають мул. Після піднімають піддон з рештою сміттям над водою і повільно опускають назад. Мотиль підсихає і при опусканні спливає наверх. Тепер його можна зібрати совочком з сіткою.

При відсутності піддону можна мити в відрі з сіткою замість дна або черпаком аналогічного будови. Ще при митті використовують звичайні вила. Ріжки вил загинаються під кутом 90 градусів і обв’язуються тонким дротом на відстані один від одного 10 см. Отримане пристосування опускають в ополонку і скребуть їм по дну. Іл розпушується і мотиль чіпляється за дріт.

Є й інший простий спосіб запастися мотилем на риболовлю, особливо в зимовий час. Шматки м’яса або м’ясних відходів (можна риби) загортають в сітчасту матерію і закидають на мотузці на мулисте дно. Через добу закидачку витягують з води і збирають набився мотиля. У тих місцях, де мотиля в воді дуже багато, ємність з набраними мулом потрібно поставити поруч з будь-яким джерелом тепла, наприклад поруч з багаттям. При нагріванні мотиль піднімається нагору і залишається його тільки зібрати.