Як правильно взяти споживчий кредит

Споживчим кредитом називається сума грошей, передана одним учасником договору (банком) іншому (позичальникові) для особистих цілей, наприклад, покупки товарів або послуг. Як ціни послуги тут виступає процентна ставка, що сплачується кредитору за користування його коштами. Відповідно до договору сторона-позичальник може погодитися на зобов’язання про здійснення і інших виплат, таких як відкриття або ведення рахунку в банку, страхування та інше.

При недотриманні або неточному дотриманні умови про здійснення будь-якого з платежів кредитна організація правомочна зажадати сплату так званої неустойки позичальником. Таке право зафіксоване в більшості банківських договорів.

Як правильно взяти споживчий кредит, щоб цей захід, спрямована на поліпшення вашого добробуту, не мала зворотний ефект?

Перш ніж звертатися в банк з приводу отримання кредитних коштів зважте всі «за» і «проти», зробіть доступні вам розрахунки, враховуючи свої фінансові можливості. Коли рішення вами прийнято, ретельно простудіюйте всі умови кредитного договору, треба запитати у співробітника банку всі деталі майбутніх платежів, пов’язаних з обслуговуванням кредиту. Не соромтеся запитувати будь-яку важливу для вас інформацію перш ніж укладати угоду.

Це право споживача закріплено законодавчо в законах про захист прав споживача та про банки і банківську діяльність. Особливо уважно поставтеся до показника «повна вартість кредиту». Крім цього вас повинен зацікавити розмір кредиту і графік його погашення. Дізнайтеся також, які тарифи банку на надання послуг, додатково згаданих в договорі. Розгляньте пропозиції декількох банків і виберіть найбільш оптимальне для вас.

І не поспішайте ставити підпис на документах. Найкраще взяти договір додому і вивчити його в спокійній обстановці, переконатися в тому, що ви повністю розібралися з усіма деталями потенційної угоди. Розпитайте знайомих, які добре орієнтуються в темі кредитів і знають, як правильно взяти споживчий кредит.

Якщо необхідні подальші роз’яснення фахівців, наполягайте на більш детальної консультації. При виникненні сумнівів (припустимо, вам стали відомі деякі проблеми дельта банку 2014 року) утримайтеся від підписання договору. Однак пам’ятайте, що навіть ваша заява про надання кредиту (до підписання договору) може бути підставою надання цієї послуги без додаткових повідомлень з боку кредитної організації.

Підписання кредитного договору означає ваше повну згоду з усіма його умовами. Підійдіть до цього кроку відповідально, і тоді кредит дійсно стане для вас благом і зможе відкрити нові можливості, про які ви мріяли.