Як правильно утеплити покрівлю

Важливу роль в облаштуванні мансардного приміщення грає грамотна теплоізоляція. Саме вона найчастіше відповідальна за створення комфортних житлових умов. Грамотна теплоізоляція приміщення дозволяє йому мінімально обмінюватися теплом з навколишнім середовищем, а це значить що взимку в приміщенні буде тепло і затишно а влітку — прохолодно і свіжо.

І утеплення даху — це основа в даному нелегкій справі, адже саме дах зазвичай представляє з себе особливо слабке і вразливе місце — взимку вона переохолоджується більше ніж інші частини мансардного приміщення через лежачого на ній шару снігу, а влітку — перегрівається під світлом променів літнього сонця. І всі ці перепади температур відображаються на мікрокліматі в приміщенні.

Технології та способи які використовуються для утеплення мансардних приміщень зазвичай дуже схожі на способи утеплення звичайної покрівлі. Єдина різниця полягає в тому що в холодну погоду приміщення під дахом втрачає тепло набагато активніше — і в зв’язку з цим вимоги до теплоізоляції так само зростають. Особливо вимогливі до теплоізоляції господарі можуть дозволити собі побудувати будинок з клеєного бруса http: // visillatalot. com / ru / services / construction і додатково утеплити його дах. А про те як це зробити піде мова далі.

Якщо вам доводилося бачити профіль сучасного даху в розрізі — то ви напевно могли помітити що вона чимось нагадує пиріг, який складається з п’яти шарів. І кожен шар грає свою важливу роль. Скажімо вентиляційний зазор, розташований між зовнішнім покрівельним покриттям і латами покрівлі, служить не тільки для вентиляції всього цього «пирога», а й відіграє важливу роль з точки зору збереження тепла в приміщенні.

Матеріалів на ринку зараз більш ніж достатньо — зазвичай використовується пінополістирол, вспененное скло, мінеральна вата, пінополіуретан і скловата. Крім їх не втрачають популярності рідні всім нашим предкам утеплювачі даху натурального походження — солома, папір і деревна стружка. Однак використання їх зараз сильно обмежена в світі будівництва — це обумовлено їх пожежонебезпекою і недовговічністю.

Королями в світі утеплювачів в даний момент можна назвати мінеральні плити і вату, а так само — пінопласт.

Сам процес утеплення даху відбувається досить просто — обраний утеплювач укладається і надійно фіксується в міжкроквяних порожнину. Для кращого утеплення можуть використовувати кілька одного або різних матеріалів, а в якості додаткового поліпшення теплоізоляції можуть використовувати скловату. Утеплювачі зазвичай мають потребу в спеціальній пароізоляції, для чого їх покривають тонкою плівкою.

Безумовно для досягнення максимальної ефективності утеплення і підбір матеріалу повинен виконуватися фахівцем. Однак іноді і поодинці з цією роботою може впоратися і сам господар будинку.