Як правильно укласти ламінат

Ламінат дуже популярний будівельний матеріал для підлогового покриття. Популярний він через функціональності, зручності монтажу, і не дуже високу ціну. Ламінат покритий щільною захисною плівкою, завдяки якій захищений від різних механічних пошкоджень, впливу вологи, сонячних променів.

Вибираючи ламінат треба орієнтуватися на його товщину і зовнішній вигляд. Ламінат з мінімальною товщиною кладуть в тих місцях, де немає великого навантаження на підлогу. Для місць загального користування зазвичай застосовуються панелі самої максимальної товщини. Для укладання завжди беруть ламінат більше на один квадратний метр. Так як він тонкий матеріал і в той же час жорсткий необхідно подбати про його амортизації. При роботі з ламінатом необхідно знати, що його не можна укладати на жорстку поверхню підлоги. Між підлогою і ламінатом повинна бути амортизує прокладка, завдяки якій буде розподілятися навантаження. Перед тим, як працювати з ламінатом, йому треба вилежатися в кімнаті пару днів для того, що б він був витриманий в температурному режимі навколишнього середовища.

Ламінат укладають смугами. Між стіною і ламінатом вставляють клини товщиною 10 мм через проміжок тридцять сантиметрів. Робиться це для того, що б між стіною і ламінатом була щілина для вільного розширення при температурних коливаннях. Якщо його укласти в щільну до стіни, він може спучитися. Закінчуючи ряд, відпиляйте останню планку за розміром поперек. Кожен наступний ряд буде починатися з обрізаного куска від попередньої планки. Між стиками планок в двох рядах відстань повинна бути не менше 20 см. Листи будуть укладатися, чергуючись в шаховому порядку. Якщо відрізаний шматок вийшов дуже короткий, то візьміть нову планку, обріжте її навпіл і наступний ряд починати з неї. Ось тому ламінат купують із запасом. У довгому і вузькому приміщенні укладку треба починати вздовж вузької стіни, а ні в якому разі не впоперек. Інакше матеріалу не вистачить.

Кожна наступна планка в замок попередньої смужки вставляється своїм замком під кутом близько 60 градусів. Потім опускається на підлогу. Коли монтуються наступні ряди, то спочатку збирається вся смужка після цього її потрібно вставити в замок попередньої смужки. Клини вставляйте по всьому периметру, до речі, Ви можете їх напіліть з обрізків ламінату. Укладаючи останній ряд, дуже ретельно відміряйте потрібну ширину і по проведеній лінії розпиляти уздовж. Коли Ви зібрали останню смужку, зміцните її, як і всі попередні. Встановлюючи плінтус необхідно прикріпити його до стіни, а не до ламінату. Для того що б ламінат міг вільно розширюватися.

Рекомендуємо для ознайомлення: