Як підключити котел опалення

Ті, хто хоч раз стикався з установкою і підключенням котлів опалення, знають, що це зробити не так просто. Існує безліч нюансів і деталей, про які не можна забувати.

В першу чергу людина, що задає собі питання «Як підключити котел опалення?», Повинен вибрати місце установки. У ньому, якщо ви встановлюєте котел з відкритою камерою згоряння, повинен бути передбачений вертикальний димар. Котлам із закритою камерою згоряння необхідний горизонтальний димар, що проходить через стіну.

Підключення котла опалення — це досить небезпечно. Особливо уважно потрібно стежити за дотриманням протипожежних заходів. У стіну повинна бути обов’язково вбудована вогнетривка підставка, не можна допускати стикання котла зі стіною або будь-якими предметами.

Необхідно також використовувати такі пристрої і інструменти, як термометр, аварійний термостат, запобіжники. Говорячи про останні, в схему установки електричного котла включені автоматичні запобіжники; автоматично регулюється температура теплоносія.

У схему підключення котла входить сам котел, опалювальний радіатор, розширювальний бак, датчики температури, фільтр і циркуляційний насос, зливні вентилі.

Підключення газового котла здійснюється без особливих складнощів. У його пристрої присутні розбірні елементи, що істотно полегшує процес складання котла і усунення можливих поломок. Фільтри захищають труби і сам котел від відкладення солей і інших забруднень.

Останній, але не менш важливий крок в тому, щоб розібратися, як підключити котел опалення — обв’язка. Від неї у величезній мірі залежить працездатність і ефективність котла. Певною однієї схеми немає: все залежить від моделі пристрою, типу і виду котла, будови самої опалювальної системи. Але, все-таки, схеми обв’язки котла опалення можна розділити на кілька груп: з примусовою циркуляцією (її пристрій заснований на автоматичному контролі і «авторегуляции»; вона ідеально підійде, якщо в тому приміщенні, куди встановлюється котел, безперебійне забезпечення електроенергією), з природною циркуляцією (її необхідно регулювати виключно вручну), на первинно-вторинних кільцях, з колекторної розводкою і інші схеми.

Таким чином, встановити котел опалення цілком реально. Потрібно лише бути уважним і терплячим, пам’ятати і дотримуватися тих правил, які проректи вище.