Як отримати іпотечний кредит?

Якщо ви вирішили взяти іпотечний кредит, перш за все варто зібрати всі документи, необхідні банком. Вони зазвичай поділяються на документи самого позичальника, а також його поручителів і созаемщиков (їх потрібно подавати насамперед) і документи, пов’язані безпосередньо з нерухомістю.

Коли все готово, документи подаються в банк, на розгляд. Служба безпеки банку проводить перевірку документів ретельно, тому час розгляду може займати близько п’яти робочих днів. Якщо ваш кредит буде схвалений, то банк відразу ж повідомить і максимальну суму грошей, яку можливо отримати. Розрахунок даної суми безпосередньо залежить від стану доходу позичальника.

Рішення банку по кредиту діє рівно три місяці. Саме за цей проміжок часу ви зобов’язані знайти квартиру, інакше все доведеться починати з початку. Як тільки відповідне житло знайдено, треба звернутися до продавця за всіма необхідними документами на квартиру (перелік потрібних документів вам заздалегідь надасть банк).

Всі отримані відомості важливо ретельно перевірити. Можна звернутися в федеральну реєстраційну службу, щоб з’ясувати, чи має купується вами нерухомість будь-які обмеження або обтяження по реалізації.

Коли всі документи вивчені і перевірені, їх можна уявити кредитній установі. Тепер банк знову візьметься за перевірку і якщо не виникне ніяких труднощів, то вже через кілька днів він переступить до оформлення самої іпотеки. Після ретельного дослідження договору про позику, поручительства і договору про застави, всі потрібні документи будуть представлені вам на підпис. Дуже важливо перевіряти справжність документів і заповнити все правильно, інакше банк може просто відмовити у видачі кредиту. Але якщо ж ви були уважні і зробили все правильно, то вже протягом декількох днів ви разом з представником банку, агентом нерухомості і реалізатором квартири направитеся в реєстраційну палату. Там буде проведений головний і завершальний етап — оформлення договору купівлі-продажу, угоди по кредиту та іпотечного договору.

Як бачите, взяти іпотечний кредит — справа не особливо складне і довгострокове, важливо лише уважно поставитися до нього!