Як навчитися грати на гітарі?

Гітара — це універсальний інструмент, його можна перетягувати, брати куди завгодно з собою, на відпочинок, на виступи або ж просто до друзів. Для того що б навчитися грати на гітарі потрібно багато практики. Кому-то знадобиться рік, комусь два роки, що б освоїти інструмент. Ваше навчання повністю залежить від часу, який ви приділяє грі на гітарі, найголовніше в освоєнні гри це — практика.

Що б навчитися грати на гітарі можна записатися на спеціальні курси, в музичні школи, але і при самостійному навчанні теж можна навчитися грати.

Найважливіше, що вам знадобиться, це в першу чергу ваше бажання, друге — це сам інструмент, звичайна шестиструнна, акустична гітара. І, звичайно ж зошит для записів пісень і акордів. Насамперед вам доведеться вивчити акорди. Основних акордів не так багато, тому вивчити їх можна за три дні при бажанні. Є спеціальна таблиця акордом, де зображені струни і затиснута нота, виділена точками, рахунок йде знизу.

Положення гітари має бути правильним, важливо що б ви сиділи з прямою спиною, а сама гітара у вас лежала на правому стегні.

Граючи на гітарі кожен день, ви поступово практикуєтеся, необхідно виробляти швидкість пальців, тоді ви зможете швидко перебирати акорди, пробуйте постійно на швидкість перебирати струни, грати перебором.

Якщо ви освоїли вже гру на акордах, то безумовно можете приступати до більш професійної гри, гри по нотах, тут важливо знати нотну грамотність. Потрібно знати такі терміни, як такт, нота, ритм, ключ, мірність, метр, мелодика, тональність — всі ці терміни будуть періодично зустрічатися.

Приступаючи до практики, починати необхідно з самого простого. Ви завжди будите стикатися з тим, що ваша гітара розбудовується, тому необхідно навчитися її налаштовувати. Не переживайте, якщо не вийшло налаштувати з першого разу, навіть багато професійні музиканти, не можуть з першого разу налаштувати гітару.

Гітару можна налаштувати кількома варіантами, або на слух, в ручну, або, за допомогою тюнера. Для ручного налаштування, необхідно затиснути відкриту першу струну, саме по ній йде вся настройка, перша нота, це нота мі. Далі затискаємо першу струну на п’ятому ладу, струни мають звучати в унісон з нотою ми. Потім затискається друга струна і так все, крім третій струни, вона затискається на четвертому ладу.

Для того що б навчитися важлива практика, це постійна гра, вивчення нових пісень, чим більше ви вивчаєте, тим краще ви володієте інструментом.