Як користуватися таксі в Китаї

У Китаї туристам настійно рекомендується користуватися послугами таксі, ніж брати авто в оренду. По-перше, це набагато надійніше, по-друге, не так б’є по кишені. Отже, таксі в Шанхаї.

До цієї роботи в Шанхаї, як і в Китаї в загальному, допускаються машини тільки з ліцензією. Якщо ви звернете увагу на лобове скло, то в його лівому кутку помітите зірочки, які прикрашають скла абсолютно будь-якого таксомотора. Ідеальний варіант — наявність всіх п’яти. Такий таксист добре знає місто і, можливо, говорить по-англійськи. Але, як правило, з англійським в Китаї у водіїв туго, незважаючи на кількість зірок.

Щоб пояснити таксисту, куди він повинен вас привести, краще подбати про це заздалегідь і мати при собі невелику заготовку — папір з написаними на ній адресами. Зрозуміло, на китайській мові. У цьому вам може допомогти персонал в будь-якому готелі Шанхая або співробітники аеропорту, одним словом, люди, для яких знання англійської є обов’язковим.

Також можна показати таксисту цікавить вас місце на карті. Для цієї мети відмінно підходить і путівник, де адреси на китайській мові дублюються англійською. Ціна карти, в середньому, 10-15 юанів. Придбати її можна як у спеціалізованих для туристів крамницях із сувенірами та іншим, так і в готелі.

Сидячи в машині, ви будете відділені від водія скляною перегородкою з отвором для передачі йому грошей, або гратами. По прибуттю на місце, вам зобов’язані видати чек. Треба сказати, в годину пік в Китаї скористатися таксі не дуже-то легко. У цьому випадку на допомогу прийдуть готелі, там його можна знайти завжди.

Стартова ціна — 10 юанів. У неї входить сума за 3 кілометри пробігу, потім додається по 2 юаня за кожен наступний пройдений кілометр. З 11 години вечора до 6 ранку йде націнка в 30 відсотків. Виїзд з аеропорту і далекі поїздки обходяться ще дорожче, націнка в таких випадках може доходити і до 50 відсотків.

Якщо дорога все не закінчується, і вам вже здається, що таксист і сам заплутав в місті, то варто попросити зупинити машину, вийти з неї і «налякати», зробивши вигляд, що записуєте номер машини. Такий трюк допоможе повернути даремно витрачені гроші, якщо водій справді заплутав, звичайно.

Ціна виїзду з міжнародного аеропорту Pudong в місто варіюється від 115 до 200 RMB. З нього ж в передмістя — до 300 RMB.

Служби таксі можуть бути дешеві, середні і дорогі. У кожної служби свій клієнт. Так що треба вибирати хорошу надійну компанію таку як http: // ekonomtaxi. com. ua / pages / view / online_zakaz_v_zaporozhe, яка надасть відмінний сервіс за прийнятні гроші.