Як без проблем завести автомобіль у сильний мороз

З приходом зими у автомобілістів з’являються проблеми з запуском двигуна. Щоб уникнути подібних труднощів, потрібно дотримуватися кількох простих, але дієвих правил.

Профілактика

У зимовий період головне — стежити за якістю рідин в автомобілі. Масло має бути синтетичним, так як мінеральне в -30 напевно замерзне.

Інша проблема — брак заряду акумулятора. Низькі температури тільки погіршують ситуацію. Тому перед тим як ставити машину на стоянку, переконайтеся, що вона достатньо прогріта. Кращий варіант — забирати АКБ додому, але під силу це не кожному.

Свічки запалювання. Їх краще замінити новими перед зимою. При необхідності можна застосувати присадки, що полегшують пуск двигуна.

Не варто крутити стартер більше 5-6 секунд. Користі від цих маніпуляцій не буде, а зламати автомобіль можливо.

Якщо машину завести все ж не вийшло, то можна спробувати ще один спосіб — «прикурювання». Для цього потрібен ще одна робоча АКБ.

Правильно «прикурювати»

До акумулятора вимкненого двигуна знімаємо клеми і з’єднуємо його проводами з «живою» АКБ. Прикурювати хвилин 10 і заводимо сів мотор, не знімаючи проводів. Після декількох хвилин роботи в такому положенні глушимо автомобіль, знімаємо дроти і знову заводимо розрядився акумулятор. Якщо все зробити правильно, ця процедура займе не більше 20 хвилин.

Корисні поради

Якщо замерз замок, то не треба лити на двері окріп. Просто придбайте спеціальні «розморожувачі», це допоможе заощадити багато нервів надалі.

Автомобіль з МКПП краще заводити з вичавленим зчепленням. Після запуску двигун повинен попрацювати в такому режимі деякий час.

При можливості відключайте сигналізацію — в іншому випадку швидко сідає акумулятор.

Проходьте техогляд перед холодами.

Вибір рідин для авто

Заливати масло в КПП в центральних регіонах можна всесезонноє.

Звертайте увагу на маркування моторного масла. Цифра перед буквою w означає в’язкість. Чим вона менша, тим менше проблем з запуском двигуна.

Заправляти потрібно «зимовий» паливо. Воно більш летюча і істотно полегшує запуск двигуна.

Система запалювання

Тут правил небагато. Якісні свічки, бронепровода стануть вам надійними помічниками в зимовий час.

Дотримуючись цих нехитрих правил, навіть з найлютіший мороз ваш автомобіль завжди заведеться без проблем.