Хто нападає, а хто тікає або мультики без насильства

Звичайно, складно, та й марно намагатися вберегти дитину від небезпек, які можуть підстерігати його в життя. Однак можна його попередити, розповісти про шляхи виходу і варіантах наслідків. Знання – найкраща зброя. Але як рано чи варто заводити розмови про це, щоб не злякати, чи не виробити непотрібний страх або фобію? Для цього і зняті за допомогою дитячих психологів і педагогів спеціальні мультфільми, наприклад, Смішарики.

Смішарики (http: // www. Ivi. Ru / watch / smeshariki) найновіші серії присвячені, як зазвичай, нових пригод круглих дружних звірів. Але при цьому при всьому практично в кожній з них присутня якась сюжетна закономірність. Якщо виникає небезпечна або нестандартна ситуація, Смішарики знаходять їх неї кілька виходів, і маленький глядач на наочному прикладі сам бачить, що працює, а що ні. Подібного роду підхід відмінно працює для дітей різного віку: вони вірять побаченому, а не розказаного. А вже якщо це відбувається з їх улюбленими героями, то в тому, що подібна ситуація може статися і з ними, сумнівів не буде. Методика імпринтингу і примірки працює навіть для дорослих.

А ось, коли дивилися мультфільм Ну постривай всі серії, то часто виникало помилкове відчуття, що слабкий змушений весь час бігти від сильного, що сильний завжди дурний і агресивний, що хитрість і підступність допоможе уникнути бійки або конфлікту. Пост-фактум аналіз показує, що орієнтири давалися бездумно. Не в приклад, звичайно, сучасні Смішарики найновіші серії, які раз по раз вчать справедливого ставлення, поваги та, що не маловажно, прощення. Так, збирати образу або впиватися помстою не в честі в сучасному суспільстві. Ці рудиментарні прийоми автори мультфільму пропонують залишити в далекому минулому. Відтепер у героїв Смішариків немає часу на дурні безглузді гонки, вони зайняті важливими справами. Так само як і немає місця лайки і бійок. Смішарики ведуть цікаві бесіди, піднімають важливі теми. На тлі їх Ну постривай виглядають старовинним і не дуже розумним бойовиком.

Мультфільми нового зразка вчать не тільки допомагати друзям і близьким, а й уникати конфліктних ситуацій з незнайомцями. По-перше, це абсолютно непродуктивно, а по-друге, може бути небезпечно. Причому рівень небезпеки пропорційний розуму опонента. Адже зовсім необов’язково образити кулаком. Діти, які виросли в цифрову еру, не з чуток знають про образливих посланнях в ВКонтакте або на форумах. І їх потрібно навчати, в першу чергу, обороні словесної.

Аніматори і сценаристи, які створили смішариків, максимально пішли від яких би то не було елементів і проявів насилля різного рівня. Це було зроблено абсолютно навмисно. По-перше, тварини були підібрані не хижаки, і їх харчові інтереси не перетинаються, по-друге, в реальному житті і так повно хижацьких проявів, немає сенсу посилювати ефект ще й в казковій формі. Вони обрали боротьбу не зі злом, а по досягненню спільної високої мети, не проти когось, а за щось, перефокусуватися, таким чином, дитячу увагу.

Смішарики розумні й освічені, вони роблять відкриття і подорожі, їх світ схожий на ідеальну картину суспільства, і багато дітей хочуть бути схожими на персонажів-кульок. Вони добрі і доброзичливі, смішні і дуже кумедні настільки, що навіть дорослі часом дивляться цей мультфільм з задоволенням.

Такий підхід до сюжетів, загальній стилістиці і концепції серіалу робить його особливим серед інших сучасних мультфільмів.

Джерело: ivi. ru – фільми онлайн в хорошій якості.