Все про аналіз на біологічне батьківство

Іноді в житті виникають ситуації, коли тільки візит в генетичну лабораторію може вирішити важливу проблему і розставити всі крапки над «і» в питанні батьківства. Це може бути судовий розгляд, де споріднення необхідно підтвердити документально, або раптово «впало на голову» спадок, або визначення найближчого біологічного родича (найчастіше батька) і багато іншого.

Як би там не було, завдяки наявності у кожної людини ДНК (дезоксирибонуклеїнової кислоти) шляхом особливих медичних маніпуляцій з’ясувати хто, кому і ким доводиться, не складає великих труднощів. Адже інформація, укладена в 23-х парах хромосом, що зберігаються в ДНК людини, містить дані про материнських і батьківських генах порівну.

У чому ж полягає аналіз на батьківство?

Спорідненість встановлюється шляхом порівняння ділянок ДНК батьків і дитини та визначенням збігу варіантів послідовностей їх локусів. Мінімально використовують 16, максимально — 33. Завдяки цьому генетичному методу медиками дається 99,99% гарантії збігу або 100% — розбіжності. Помилки виключені апріорі, але все-таки багато лабораторій використовують паралельні дослідження, тобто двома різними фахівцями. Після результати порівнюють для підтвердження. Вартість маніпуляції може коливатися від 12-15 до 20-23 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Процедури аналізу

Для дослідження ДНК найчастіше використовують кров, але це не принципово. Результат можна отримати і за допомогою забору та аналізу зіскрібка з внутрішньої сторони щоки, слини, волосся, нігтів. На підсумок досліджень тип біологічного матеріалу ніяк не впливає. Дану процедуру можна провести в клініці, де про все подбають медики, або вдома. Але в другому випадку необхідно заздалегідь придбати контейнери для зберігання і доставки зразків до лабораторії. Результат, як правило, готовий через 2 тижні. Але можливі й більш ранні терміни.

Провести допологову експертизу батьківства можна до 9 тижнів вагітності, але є деякі ризики. Це загрожує перериванням вагітності, т. К. Досліджуваним матеріалом є навколоплідні води плаценти або кров плода, що забирається шприцом при проколі черевної порожнини і матки вагітної. Процедура проводиться під контролем УЗД.

Оскільки ДНК — константа, то аналіз цього показника також можливий для визначення спорідненості з покійним чоловіком. В цьому випадку зразки тканин беруться при патанатомическом дослідженні.

На всі виниклі питання відповість лікар-генетик.

Рекомендуємо для ознайомлення: