Визначаємо несправність по диму з вихлопної труби

Мало, хто з початківців автолюбителів, звертає увагу на дим з вихлопної труби. Старі досвідчені водії знають, що за диму можна зрозуміти несправність двигуна машини. Як вони це роблять, ми розкриємо в цій статті.

Коли машина тільки заводиться, з вихлопної труби починає виходити певного кольору дим. Поки машина, трохи не прогріється, навряд чи вийде зрозуміти, є якась несправність чи ні. Влітку машина прогрівається швидше, ніж взимку, і практично не видно вихідних газів. Взимку і холод густий дим може йти навіть у нової машини, тому щоб визначити несправність, її потрібно загнати в теплий гараж або бокс.

Білий дим

Найчастіше у працюючої машини з вихлопної виходить білий дим. Це випаровується конденсат у вигляді пари. При охолодженні двигуна в трубі збирається волога, яка при наступній заведенні і нагріванні автомобіля виходить білим димом. Коли машина нагріється і випарується волога з вихлопної, дим повинен пропасти. Якщо цього не відбулося, то значить, охолоджуюча рідина потрапила в циліндри двигуна автомобіля. Несправністю може бути пропускання прокладкою ГБЦ охолоджуючої рідини. Виправити її, можна помінявши прокладку.

Сизий дим

Коли з вихлопної з’являється блакитний сизий дим — це характерна ознака попадання в циліндри двигуна масла. Цей дим не такий густий, як в першому випадку, але, подивившись на вихлопну, його можна помітити не озброєним оком. Спочатку він не сильно видно але в міру того, як двигун йде на знос, дим стає густішим і помітнішою. Щоб прибрати причини виникнення сизого диму, треба поміняти сальники клапанів, які можуть пропускати масло, або купити і поміняти поршневі кільця.

Чорний дим

Вихід чорний дим можна побачити у машин з дизельними двигунами. Це відбувається через залитого неякісного палива, яке повністю не згорає і виділяє сажу. Паливо повністю не згорає, тому що не вистачає повітря в циліндрах. У бензинових двигунів такої проблеми немає, завдяки встановленим на них електронним датчикам і автоматичним регулюванням подачі повітря. У такій ситуації у вас два варіанти: спалити паливо швидше або злити його і заправитися в іншому місці.

Після прочитання статті навіть недосвідчений водій зможе визначити несправність по диму з труби.