Виготовлення різьблених рам

Різьблені рами стають популярними завдяки своїй красі. Найчастіше різьблені рами можна зустріти в селах і заміських дачах. Коріння різьблених рам йдуть в старовину, саме тоді в старі часи теслі і майстри по дереву виготовляли шедеври з дерева. Для вирізання красивих рам використовується дуже м’яке, але міцне дерево. Таким матеріалом є липа і клен. Липа легко піддається обробці і не вимагає великих зусиль. Клен ж потрібен добре висушений і не мав сучків і річних кілець на їх місці.

Головним інструментом по виготовленню різьблених рам є спеціальний ніж по різьбі по дереву. Ножі повинні бути різних розмірів. Так само знадобиться наждачний папір від одиниці до нуля. Стане в нагоді і мелкозубчатая ножівка.

Для виготовлення різьблених рами візьмемо липу. Липу потрібно добре обробити. Усунути задирки і провести зачистку поверхні крупнозернистою наждачним папером. Після проведення цих операцій вибираємо форму рами, яка вам більше до душі.

Визначившись з матеріалом, визначившись з формою рами, переступаємо безпосередньо до самої різьбі. Для початку на дерево наноситься малюнок. Малюнок наноситься із застосуванням трафарету. Олівець краще вибирати більш темний. Після нанесення малюнка починаємо вирізати контур. Для вирізки контуру застосовуємо найменший ніж по дереву. Від такого як ви нанесли перший контур, і залежить подальше малювання ножем по дереву. Малюнки для вашої першої роботи краще вибрати не занадто важкі. Досвід приходить з часом, і поспішати тут не потрібно. В процесі різьблення міняємо ножі. Коли ваша робота виконана, усуваємо маленькі отримані задирки. Робимо це за допомогою дрібної шліфувального паперу. Так як липа дуже м’яке дерево задирки усуваються дуже швидко.

Коли рама вирізана, і малюнок нанесений, підходимо до фарбування рами. Для початку потрібно обробити раму емульсійних безбарвним лаком, який збереже дерево і захистить від дрібних жучків і гниття. Лише потім приступаємо до фарбування. Як фарбувати вирішувати вам. Варіант квітів може бути величезний. Але потрібно орієнтуватися на інтер’єр будинку і фарбу підбирати у відповідність з відтінками будинку.