В’язати або не пов’язувалося?

В’язання — це не просто захоплення, це, в деякому роді, спосіб самовираження. Адже деякі люди створюють шедеври за допомогою кисті і паперу, а деякі — за допомогою спиць і ниток.

Освоїти процес в’язання не так вже й складно. Головне навчитися провязивать лицьові і виворітні петлі — це і є основа в’язання. Навіть використовуючи тільки ці петлі, можна в’язати деякі види гумок і створювати малюнки. Звичайно, для більш складних малюнків необхідно освоїти інші петлі, накиди і т. Д.

Початківцям в’язальники краще починати з ниток, фактура яких буде приховувати нерівність петель.

За допомогою спиць можна пов’язати практично всі предмети гардероба, але почати краще з найпростіших речей, таких як шарфи, жилети, рукавички, шапки. І тільки набравшись досвіду переходити до складніших речей, наприклад, светрів і суконь.

Ці речі складніше не через розмір, а через наявність рукава. Оскільки потрібно зробити пройму і вив’язати рукав, щоб він добре в цю пройму входив. А це не кожному під силу. Ідеально вставлений рукав свідчить про досвід і майстерність його творця.

Завдяки вмінню в’язати можна створювати унікальні речі, яких немає в магазинах і у інших модниць. Будь-який колір, будь-який фасон — все в ваших руках.

При створенні речей головне не помилитися з розміром, все правильно розрахувати і врахувати якість пряжі. Для цього рекомендується спочатку створити маленький зразок, таким чином ви зможете розрахувати кількість петель і побачити на скільки тягнеться тканину.

Ви тільки подумайте скільки всього можна пов’язати дітям: чепчики, тапочки, кофтинки, светри, плаття. При цьому можна використовувати найсміливіші поєднання кольорів. Коли річ стає маленькою її не обов’язково викидати, її можна розпустити і зв’язати нову.

Процес в’язання дуже захоплює, хочеться весь час в’язати щось придумувати. А зв’язати можна дуже багато, тут вже як фантазія розіграється. Скатертини, серветки, абажури, косметички, чохол для телефонів — все це можна зв’язати і виглядати воно буде дуже красиво і цікаво.

Зараз існує маса літератури і довідників для рукодільниць, з яких можна черпати ідеї і за допомогою яких можна навчитися в’язати.

В’язані речі ніколи не вийдуть з моди, ручна робота завжди актуальна і дорога. В’язання дозволяє заспокоїтися, відволіктися від суєти. А яке це приємне відчуття — закінчити свою роботу, така гордість переповнює, і тут розумієш, що це заняття ніколи не набридне.