Термопластавтомати: принцип дії

У заводських умовах із пластмаси виробляють предмети і вироби домашнього і промислового призначення, які мають різні форми і конфігурацію. Масове виробництво пластмаси не вимагає використання дорогого і інноваційного обладнання. Сьогодні для виготовлення пластмасових виробів всюди використовуються термопластавтомати, вони представляють собою инжекционно-ливарні машини. Принцип їх роботи полягає в застосуванні методу лиття, виконуваного під дуже високим тиском.

За допомогою такого обладнання стає можливим відливати пластмасові вироби незмінно високого рівня якості і безпеки. Цим виробам можна надати бажані розміри і форму. Робота термопластавтомата здійснюється в автоматичному режимі, тому контролю з боку людини практично не потрібно. Подібні пристрої відрізняються високою продуктивністю і достатньою економічністю, призначаються для виконання широкого спектру виробничих операцій.

Основними робочими елементами будь-якого термопластавтомата є:

— гідравлічний і двоступеневий циліндри;

— двоступенева сопло;

— масляний розподільник;

— рухома плита;

— самозмащувальний підшипник;

— поворотний масляний циліндр;

— повзун і шнек;

— інжекційний циліндр.

Вплив досить високих температур — неодмінна умова отримання пластмасових деталей. Після закінчення робочого циклу термопластавтомата вони виходять з цього пристрою під впливом дуже високого тиску. Процес виробництва виробів складається з декількох етапів.

1. Полімерні матеріали піддаються сильному нагріванню, в результаті чого вони повністю розплавляються і переміщаються в спеціальний резервуар циліндричної форми, який є невід’ємною частиною литтєвий установки.

2. Суміш з розплавлених полімерних матеріалів надходить в відливальної пристрій, його форма відповідає розміру і конфігурації деталі, яку заплановано виготовити.

3. У відливальної пристрої відбувається змикання і застигання полімерної маси. Після закінчення деякого часу, необхідного для остаточного застигання готового виробу, розкриваються стулки спеціальної форми, і співробітниками витягується отриманий виріб або деталь.

В умовах виробництва в Термопластавтомат встановлюють надчутливі датчики. Їх функція полягає в контролюванні температурного режиму, забезпеченні якісної і безперебійної роботи всього обладнання.

За матеріалами сайту: http: // www. Ru. All. Biz /