Світлодіодні лампи: багатство вибору, безліч переваг

Світлодіодні лампи увійшли в наше життя не так давно, але споживачі вже встигли оцінити всі переваги їх використання. Лампи цього типу — це сучасні, високотехнологічні та економічні джерела світла, що знайшли застосування, як на промислових об’єктах, так і в будинках і офісах. Спочатку на такі вироби, як світлодіодні лампи, ціна була встановлена досить висока, сьогодні ж вона значно знизилася, сприяючи ще більшої популяризації цих джерел світла.

Види світлодіодних ламп

Як уже сказано вище, кількість випущених світлодіодних ламп останнім часом різко зросла, також з’явилися різні види цих пристроїв, що дозволяють підібрати найбільш підходящі до конкретної ситуації моделі. Існує наступний розподіл, згідно з різними сферами застосування цих пристроїв:

  • Вуличні світильники. Їх застосовують для зовнішнього освітлення, обов’язкові вимоги до них — наявність антивандального захисту і стійкість до перепадів температури і вологості.
  • Світлодіодні лампи, що використовуються для підсвічування фасадів будівель і елементів ландшафтного дизайну. Вимоги до них схожі з тими, що пред’являються до світильників вуличного освітлення, так як їх експлуатація відбувається в аналогічних умовах.
  • Led-лампи, що застосовуються для освітлення житлових приміщень і офісів.
  • Промислові лампи. Пристрої, що входять в цю категорію, скоріше відносяться до прожекторам, ніж до ламп, і головна вимога до них — це наявність потужного світлового потоку, з тим, щоб забезпечити належний рівень освітленості на великих площах.
  • Вибухозахищені лампи. Цей вид використовується для обладнання аварійних виходів, а також в умовах, де ймовірність виникнення вибуху підвищена.

Існує також поділ світлодіодних ламп по виду і розміру цоколя, по типу конструкції, що дозволяє створювати направлене джерело світла, а також за рівнем напруги, який використовується в роботі.

Переваги використання світлодіодних ламп

З огляду на велику різноманітність марок і конструкцій світлодіодних ламп, можна підібрати світильник, який максимально відповідає конкретним потребам і оснастити ними будь-який об’єкт. Однак крім багатства вибору, світлодіодні лампи надають споживачеві масу переваг, основними з яких є наступні:

  • Економічність. Це одні з найголовніших плюсів при використанні світлодіодних ламп. При сучасному рівні цін на електроенергію і перспективи цієї сфери даний засіб є, мабуть, найбільш цінною властивістю світильників цього типу.
  • Високий рівень світловіддачі. При аналогічному з лампою розжарювання рівні потужності ці пристрої виділяють в кілька разів більше світлової енергії. Купити світлодіодну лампу — це забезпечити приміщення потужним джерелом світла, який працює при досить обмеженому споживанні електроенергії.
  • Робота в сприятливому для зору режимі. Сучасні технології виготовлення дозволяють отримати спектр випромінювання, максимально збігається з природним, крім цього, лампи цього типу не мерехтять, що також сприятливо для зору людей, особливо для тих, хто працює цілий день при штучному освітленні.

Крім цього існує і ще ряд переваг, що дозволяють вважати використання світлодіодних ламп перспективним напрямком на досить довгий проміжок часу.