Способи виведення жирних плям

Жирне масляна пляма на улюбленій одязі, скатертини, покривалі це, без сумніву, неприємна ситуація, особливо якщо ця річ нова. Ситуації бувають різні: під час святкування раптом випадково упустили щось жирне на новий костюм, діти забруднили оббивку меблів маслом. Не треба впадати в паніку і відразу викидати цю річ, є багато способів все виправити, та так, що від забруднення залишаться тільки неприємні спогади.

При забрудненні одягу плямами жиру, діяти треба негайно. Поки пляма ще не встигло висохнути, візьміть сіль і натріть його, ретельно потріть, потім заперіть. Масляні і жирні плями дуже дієво видаляти чистим спиртом: просто просочіть диск з вати і потріть з виворітного боку пляма, і як тільки воно просохне, спирт випарується, одяг відправте в звичайне прання.

Паперові серветки також можуть зіграти у великій пригоді в видаленні плям, розмістіть на забрудненому маслом місці серветки в декілька шарів з виворітного і з лицьового боку і пропрасуйте гарячою праскою. Ще один спосіб це рідкий засіб для миття посуду, її необхідно капнути невелику кількість на пляму і випрати одяг цілком зі звичайним миючим засобом.

Забруднений жиром вовняну річ можна почистити бензином, призначеним для запальничок, його нанести на вату і протерти, потім запрати. Не забувайте, що після того, як ви виконали всі маніпуляції по виведенню плями, річ, необхідно випрати враховуючи рекомендації зазначені на етикетці одягу.

Для виведення плям з килимових покриттів дуже багато різних гелів, рідин і пен, призначених для очищення килимів, які чудово очистять його від некрасивого плями, але буває так, що під рукою такого засобу немає, є неважкий спосіб виготовити його самостійно. Приготуйте півлітра теплої води, в неї додайте одну ч. Л. оцту і ч. л. будь-якого прального порошку. Цією сумішшю намажте забруднення і залиште його просочитися приблизно хвилин на тридцять, після цього промити пляму теплою водою, змиваючи залишки суміші. Ще дуже добре видаляє плями з килима звичайний бензин, просто натріть їм брудну поверхню до того моменту, поки повністю не просохне. Щоб уникнути подальшого розтікання плями, протирайте його спочатку з краю у напрямку до центру.

Якщо постраждав диван, потрібно шматочок тканини, бажано лляної, з неї зшити невеликий мішечок або зробити кульочок, насипавши всередину жменьку теплого піску і простукати цим мішечком забруднене місце. Пісок просочиться жиром від забрудненого місця і пляма зникне. Ще один спосіб видалення це розсипати картопляний крохмаль на жирне місце і дуже ретельно розтерти намоченим рушником по поверхні, не забуваючи, щоб уникнути поширення плями необхідно терти від краю до центру. Дати висохнути плямі, а потім видалити залишки крохмалю акуратно щіткою. Засоби для чистки салону автомобіля або спеціальні для м’яких меблів, дуже хороші помічники в видаленні небажаних плям, єдине, що від вас потрібно це зосереджено прочитати всю інструкцію з використання і ретельно її дотримуватися.