Складаємо договір довічного утримання

Даний вид договору дозволяє отримати у власність нерухомість найбільш економним способом. Суть більшості договорів полягає в тому, що люди похилого віку переоформлюють нерухомість на користь людей, який за ними будуть оглядати до самої смерті, надають їм усіляку допомогу із життєзабезпечення: фінансову, медичну, моральну і т. П.

Слід сказати про те, що даний договір пов’язаний з великим ризиком, так як на ринку нерухомості останнім часом зросла шахрайство. Тому, перш ніж укладати договір з першим зустрічним, слід чітко розуміти, що в кінцевому рахунку можна втратити й нерухомої власності і залишитися без опіки. Кращим варіантом для вибору опікуна є родичі, оскільки їх Ви вже знаєте протягом багато років і в основному відомо на які вчинки вони можуть піти. Інша справа, коли немає родичів ні близьких, ні далеких. Тоді необхідно ретельно придивлятися до людей: дізнатися про їх порядності, інтереси, захоплення, зрозуміти наскільки вони відповідальні. Після цього необхідно звернутися до досвідченого юриста, який зможе врахувати всі Ваші інтереси та побажання в договорі, і максимально постарається зменшити ризик шахрайства.

Договору про довічне утримання бувають двох типів:

— Договір змісту з утриманням. Такий договір зазвичай укладається якщо власник нерухомості є інвалідом, тобто не має можливості за собою доглядати самостійно. За договором опікун зобов’язується надавати побутові, господарські послуги та послуги з догляду за власником. Даний договір вимагає великої довіри між сторонами, так як можливе шахрайство як з однієї, так і з іншого боку, яку довести буває дуже складно. Для запобігання таких ситуацій залучають свідків, які іноді навідуються і дивляться на те, що відбувається, або використовуються технічні засоби спостереження.

— Договір довічної ренти. Цей договір передбачає меншу відповідальність опікуна, ніж перший варіант, так як він зобов’язує виробляти банківські грошові перерахування літнім людям. При цьому вони не зобов’язані відвідувати літніх людей і доглядати за ними, що залишається на їх совісті. Цей тип договору часто використовується відповідними приватними фірмами по нерухомості, які надають послуги довічного утримання.

Якщо Ви хочете придбати нерухомість шляхом утримання літніх людей, то при укладенні такого договору майте на увазі, що у власника можуть бути родичі, які претендують на спадщину. Щоб уникнути проблем складайте грамотно договір, або як мінімум ретельно його вивчайте.