Сім’я і дитина

Сім’я – це невелика група, яка розвивається і живе за своїми законами. Дуже багато залежить від атмосфери, якою наповнений сімейне вогнище. Адже для дитини сім’я – це величезний світ, в якому він робить перші відкриття, вимовляє перші слова, робить перші кроки.

Дуже сильно на малюка впливає батьківське ставлення. Сьогодні жорстоке ставлення до дітей зустрічається дуже часто. Воно завдає величезний відбиток на психіку, здоров’я і поведінку дитини.

Як відомо ніхто не ідеальний. У кожної родини, без винятку бувають труднощі, критичні моменти щодо батьків, але вони жодним чином не повинні стосуватися малюка. Щоб виростити дитину гідною людиною, необхідно приділяти йому увагу, говорити з ним, любити, захищати і допомагати порадами. Але, ні в якому разі, не давати собою маніпулювати і управляти. Діти, починають вловлювати повідомлення про свою цінність, з самого малого, від позитивних або негативних контактів. Ці почуття стають фундаментом для особистісного розвитку дитини. Як батьки спілкуються в родині, так і дитина поводиться з оточуючими. Він черпає у своїх батьків все: манеру голосу, інтонації, деякі слова. Адже малюк ще не освічений і намагається наслідувати своїх улюблених батьків, так як вважає їх своїми ідолами. Хоча іноді він помічають не правоту батьків і намагається відрізнити хороші вчинки від поганих дій.

Кожна дитина повинна довіряти батькам. Він потребує їх підтримки та у визнанні своєї індивідуальності і особливості.