Сім’я і діти. напуття

Всі без винятку батьки, бабусі і дідусі бажають дітям добра. Кожен дорослий мріє, щоб його дитина виросла здоровою, розвиненим, утвореним і хорошою людиною. Тільки ці уявлення у кожного свої. Не секрет, що кожен з нас часом замислюється, як правильно виховати дитину, не допустивши непоправних помилок?

Людство замислювалася про це протягом усього періоду свого існування.

У наші дні до послуг батьків і старшого покоління надані тонни книг, рекомендацій і величезна кількість різних методик по вихованню дітей. Кожен з нас, при бажанні, може отримати консультаційну допомогу психологів: як сімейних, так і дитячих. А скільки зараз існує шкіл раннього розвитку, курсів і спеціалізованих дитячих установ? Багато цими послугами із задоволенням користуються, сподіваючись на позитивні результати. Безумовно, відвідування школи раннього розвитку (або сеансів кваліфікованого психолога) принесе дитині і його батькам певну користь. Однак, все не так просто, як здається на перший погляд.

Чому ж сумніви, гіркий досвід і бажання знайти панацею, все ще не залишають нас? Відповідь проста: єдиного і чіткого рецепту по правильному вихованню дитини, на жаль, не існує.

Дитину потрібно, перш за все, любити і оточувати атмосферою доброзичливості. Діти повинні усвідомлювати і відчувати підтримку дорослих. Тільки в атмосфері любові може вирости гармонійний і мисляча людина. Безперечно, дитина потребує правильного розвитку. Для цього необхідно йому давати якісну освіту, сприяти естетичному розвитку, виявляти приховані таланти.

На жаль, сучасна система освіти не може дати дитині вичерпне уявлення про добро і зло. Це – доля сім’ї. Не секрет, що діти, виростаючи, будують своє життя за моделлю батьків. Значимість збереження здорового клімату в сім’ї, і безперервне самоосвіта батьків (як в культурній, так і в духовній сфері), є наріжним каменем у розвитку особистості дитини.

Не потрібно намагатися виправити свої помилки і досягти нескорених свого часу вершин через власну дитину. Пам’ятайте, що дитина може мати відмінні від ваших інтересів і захоплення. Любіть своїх дітей, але не забувайте, що вони такі ж повноправні особистості, як і ви самі.