Шорт-трек — що ж це таке?

Шорт-трек — назва англійське, дослівний переклад даного поєднання наступний — коротка доріжка. Йтиметься про спорт. Спорт — основа життя, запорука здоров’я, тому необхідно розглянути і цей різновид спорту.

Судячи з назви, цей вид спорту виник порівняно недавно. Раннє це назва ніде не вживалося, шорт-трек існував, але розвинений не був. Зараз же ця назва ковзанярського спорту не сходить з вуст народу. Після проведення Олімпійських ігор в Сочі в 2014 році шорт-трек увійшов в сферу активного спорту, тому що російський чемпіон з шорт-треку приніс перемогу великій державі, заслуживши золоту медаль. Російський чемпіон за національністю — кореєць. Це ще більш дивно. Росії приносить перемогу не російська, а володар іншої нації. Після цього можна сміливо говорити про те, що Росія — країна багатонаціональна, в якій різні народи складаються в хороших відносинах.

Отже, шорт-трек — ковзанярський спорт, що полягає в забігу на кілька метрів 4-11 спортсменів по дистанції овальної форми. Чим ширше доріжка, тим більше ковзанярів. Але і межа існує. Не більше 15 спортсменів. Завдання цього спорту — швидше за всіх прийти до фінішу. Довжина забігу — трохи більше 115 метрів. Багато що залежить від якості льодового покриття і складу стали на ковзанах для забігу. Після кожного забігу льодову доріжку очищають спеціальними ледоуборочнимі машинами.

Ковзанярі можуть заміняти один — одного, але не на першому колі забігу. А роблять забіг вони в кількості 3-5 кіл, якщо ж спортсмен впав, або ж пошкодив ногу, його може спокійно замінити запасний людина без зняття очок. Головне — не відриватися від інших чемпіонів і дійти до мети першим.

Після перемоги Росії в Олімпійських іграх цей вид знову як би заново відродився, відкриті численні стадіони по заняттю шорт-треком, багато школярів із задоволенням тепер відвідують спеціальні спортивні секції. Завдання, на сьогоднішній день — вивести цей вид спорту на новий рівень.