Що ж таке руфтоп і як він працює?

За конструктивними особливостями вони найдовше схожі на віконні кондиціонери. У них входять такі стандартні вузли як: випарник, конденсатор, випарник, компресор, безліч вентиляторів, часто застосовується змішувальні камери, ця камера забезпечує зміщення зовнішнього і так званого рециркуляційного повітря. Так само в конструкцію входить водяний або ж електричний калорифер, він підігріває повітря в зимовий час. Перевагою особливості конструкції можна вважати і те, що всі деталі та обладнання випускається одним виробником, а це гарантує відповідність всіх деталей і вузлів.

Так само руфтопи діляться на три різних типи:

• Руфтопи — які працюють тільки на охолодження повітря

• Руфтопи — які працюють як на охолодження так і здатне обігрівати помешение

• Руфтопи — які працюють використовуючи природний газ, і здатні тільки обігрівати

Принцип роботи руфтопів

З вулиці, а саме з даху робиться забір повітря, далі він змішується повітрям який вже є в приміщенні, попередньо пройшовши очищення і охолодження через кондиціонер. Регулювання надійшов повітря і вже обробленого регулюється за допомогою заслінок. Далі повітря проходить потрійну стадію очищення через спеціальні фільтри і відправляється до теплообмінника. У вигляді теплообмінника може бути як конденсатор так і випарник, це призводить до нагрівання або охолодження повітря. Так само можливий нагрів повітря за допомогою електро-нагрівача або ж якщо руфтоп газовий то нагрів відбувається за допомогою газового пальника. Так після досягнення необхідної температури, повітря спрямовується в приміщення. Вся робота руфтопів задається за допомогою комп’ютера, потрібно всього то вказати температуру, і він сам виконає всі дії необхідні для її отримання. При цьому температура може здаватися для кожної окремої кімнати своя.

Для правильного вибору руфтопів потрібно знати, що використання газової моделі буде набагато економічніше ніж електричної. Однак потрібно врахувати досить спекотне літо. А це означає, що доведеться не тільки обігрівати але і охолоджувати приміщення. І для цього не зовсім підійде газовий руфтоп.