Що обов’язково потрібно враховувати при плануванні кухні

Стильна і лаконічна кухня, облаштована за останнім словом, як правило, відображає характер господині, потреби. Вона повинна надавати необхідну кількість простору і мати місце для зберігання важливих речей. Ефектне і витончене декорування додає стилю, створюючи передумови для приємного перебування в цьому приміщенні. І в цьому випадку вам ідеально підійдуть кухні на замовлення, які зонируют простір, додаючи йому унікальності. Які деталі необхідно врахувати при плануванні цього приміщення?

Габарити і конфігурація

Вибирати кухню необхідно, виходячи з розмірів простору. Паралельна і лінійна конструкція стануть ідеальним рішенням для невеликого простору, для якого важлива економія місця. П-образне рішення – це оптимальний варіант для власників великого приміщення. Крім того, він має на увазі наявність робочої поверхні і достатнього місця для зберігання необхідних речей. А ось кутова кухня стає найпопулярнішим вибором для вітчизняних кухонь. До переваг відносять те, що такі кухні значно економлять місце і здатні вмістити все потрібне для роботи.

А ось «острівець» – це ідеальне рішення для кухонь, виконаних в напрямку лофт.

Функціональна сторона

Наповнення кухні залежить від певних завдань, які будуть виконуватися тут. Більшість проводить час, готуючи вишукані кулінарні шедеври, а ось хтось тут збирається для зустрічей з гостями. Як тільки ви визначилися з завданнями, то необхідно продумати розташування зон найбільш комфортним чином.

Перед тим, як зважитися на довгоочікуване придбання необхідно продумати те, як довго ви будете перебувати на кухні, якими предметами будете користуватися частіше, ніж звичайно, а якими тільки іноді. Так все необхідне повинне знаходитися в метрі від вас. На фартусі розмістіть ножі і дошки, а ось для спецій передбачають полку, що розташовується над стільницею. Доцільно мікрохвильовку розташувати на холодильнику, а ось обідній стіл – біля плити.

Висота у робочій поверхні

Щоб уникнути не комфортно розташування тіла і відповідно до зростання людини необхідно підбирати висоту стільниці. Грамотно обрана висота не дозволить спині відчути дискомфорт. Також для здійснення різних робіт буде потрібно найрізноманітніша висота.

Розташування розеток

Про незручному розташуванні розеток, а також їх нестачі, як правило, дізнаються тільки після того, як починають користуватися обладнаною кухнею. Але про їхнє розташування необхідно подумати заздалегідь. Так важливо взяти на озброєння, що для кожного приладу буде потрібно розетка, тому і встановлювати їх слід виходячи з їх кількості.

При плануванні кухні необхідно враховувати кожну деталь і нюанси, щоб в цьому приміщенні було комфортно і затишно перебувати.