Що купити для в’язання спицями: поради новачкові

В’язання заспокоює, дозволяє проявити творчість і економить чимало грошей. Щоб навчитися цьому ремеслу, досить мати в арсеналі спиці, пряжу і ножиці. Для того щоб в’язання вийшло рівним, а візерунок красивим, звичайно ж, важливо, дотримуючись певних правил, підібрати спиці. Спочатку петлі можуть здатися кривими, але якщо не зупинятися і постійно пробувати ще і ще, виріб буде не відрізнити від магазинних.

Як правильно підібрати спиці до пряжі

Спиці, як відомо, бувають певних видів: звичайні, панчішні і кругові. Звичайні спиці мають довжину близько 30 см, на кінчиках є спеціальні заглушки, які перешкоджають петель розпускатися. Панчішні, як правило, коротше, близько 15-20 см, і таких заглушок не мають. Панчішні спиці (їх в наборі 5 штук) потрібні для того, щоб в’язати, не залишаючи вільний край — для шкарпеток, рукавиць, рукавичок і шапок. Кругові спиці з одного кінця скріплені між собою волосінню. Їх використовують для в’язання великих полотен (довжина волосіні сильно варіюється) або для в’язання як панчішними спицями.

Досвідчені в’язальниці рекомендують мати 2 комплекти спиць. Саме їх підбирають до пряжі, а не навпаки. Для початківців підійдуть спиці середнього розміру №3.5, 4 або 4,5. На них найзручніше вчитися. Якщо ви купуєте нову пряжу, зверніть увагу на її етикетку. Як правило, на ній завжди зазначений рекомендований розмір спиць. Тонкими спицями складно в’язати товсту пряжу — тонкі ниточки будуть вилазити з петель. Якщо на етикетці не вказано розмір, то він визначається так: складіть нитку для в’язання вдвічі — вийшла товщина і буде такою, яка повинна бути у відповідного комплекту. Крім спиць середнього розміру можна купити тонкі з номером 1,5 або 2.

Що ще має бути у кожного

Крім пари комплектів спиць, рекомендується придбати шпильку для в’язання. На неї можна переносити петлі зі спиці, коли ви ще не закінчили виріб або прибирати поки що непотрібні петлі, коли в’яжете п’яту у шкарпеток. Ще слід придбати тканинну вимірювальну стрічку: вона зручніше, ніж лінійка, і крім вимірювання готового виробу їй зручно знімати мірки з людини.

Коли купуєте нову пряжу, не забудьте виготовити зразок для підрахунку щільності в’язання, набравши 20 петель і зв’язавши 20 рядів. Прикріпіть папір з назвою пряжі і номером спиць, яким ви в’язали зразок — зберігайте на випадок, якщо ще раз купите подібну пряжу, щоб уже не витрачати час на нові виміри. Розрахувати потрібну кількість петель можна, розділивши число петель на кількість одержані сантиметрів і помноживши на необхідну довжину. Не забувайте додати ще 2 петлі в якості кромок.

Цього цілком достатньо, щоб почати осягати ази в’язання. Але так як спиці часто губляться, є ще невеликий трюк, як їх можна скріпити. З’єднайте спиці з одного комплекту, зробивши за допомогою пряжі 5-7 петель початкового ряду і обрізавши нитку.