Шерлок Холмс і доктор Ватсон 1980, режисер Ігор Масленников

Справа сищиків — помічати деталі і брати до уваги збіги. Правда, іноді розбіжності скажуть про злочин набагато більше. Наприклад, якщо пляма на килимі і на підлозі не співпали, значить, килим напевно рухали. А дізнавшись, хто це зробив, можна знайти дорогу до злочинця. А ви, мабуть, думали, що знаменитий детектив даремно повзає по підлозі і чогось там вишукує на потіху дилетантам?

Кентервільський привид тисяча дев’ятсот сорок чотири, режисер Жюль Дассен

Оскільки казка про сумному привида екранізувалася безліч разів, не дивно, що горезвісне кривава пляма в кожній з версій знаходило собі місце то прямо на підлозі, а то на килимі. Важливо, що подібно Зорро або банді «Чорна кішка» бунтівний герой не може не підморгнути своїм опонентам. І хто знає, раптом серед них виявиться сміливий і допитливий союзник?

Чудова афера 2003 режисер Рідлі Скотт

Нервово хворий герой п’є харчові добавки для жінок замість антидепресантів, схильний до безлічі фобій і не може спокійно переносити плями на власному килимі. Тим не менш, це не заважає йому бути персонажем картини про шахраїв. Тому що на міцних нервах можна побудувати таку ж міцну аферу, але не чудовий фільм.