Ранковий підйом — як його полегшити?

Прокинутися легко, в хорошому настрої, встати і відразу відчути себе бадьорим і готовим до звершень — це, можна сказати, майже високе мистецтво. Щоб їм опанувати необхідні умови, які підходять особисто вам. І які вам необхідно знайти. Спробуємо описати — які вони повинні бути.

Перш за все, звичайно ж, мелодія будильника і сам він. Якщо вас будить ваш вірний стільниковий, зверніть насамперед увагу на те, якими звуками він це робить. Різкий сигнал — це не дуже добре, краще нехай він, сигнал, буде мелодійним і приємним на слух. Можливо, від цього буде залежати і ваше ранковий настрій. Багато сучасних будильників також мають опцію вибору мелодії, не соромтеся скористатися нею. Якщо гучність будильника поступово наростає — це теж добре мобілізує і в той же час не рве вам нерви спросоння диким дзвоном або музикою.

Також найкраще лягати завжди в один час. Наш організм — відмінні, надійні, біологічний годинник, здатні до саморегулювання. Спробуйте кілька днів поспіль лягати, наприклад, о 22 годині. Через якийсь час ви з подивом виявите що до цього часу вам вже хочеться спати. Хоча, може раніше ви і вважали себе переконаною «совою».

Важливий момент — тривалість сну. По-перше — не менше семи-восьми годин потрібно виспатися обов’язково. Організм, налаштувавшись на цю тривалість сну поступово стане будити вас через певний час. Так би мовити, відповідно до розкладу.

По дзвінку будильника не треба тут же зіскакувати з спального місця — це шкідливо для серця. Спочатку не поспішаючи озирніться, прийдіть до тями. Глибоко вдихніть кілька разів. Можна, не вилазячи з-під ковдри, зробити кілька нескладних вправ розминок — потягнутися, поворушити руками, ногами тощо.

Чи не підриває з ліжка ривком — для вашого серця це не корисно. Вставайте поступово. Прийміть теплий душ, або просто вмивайтеся прохолодною водою, попийте чаю або кави — це все чудово бадьорить.

Швидше за все, слідуючи цим радам вам стане легше прокидатися вранці, заодно відразу приходячи в бадьорий і веселий настрій, не вступаючи в боротьбу з власним організмом. І ви напевно захочете поділитися ним, поцілувавши коханої людини, сплячого поруч. Уявіть, як йому буде приємно і ваш настрій підвищитися ще більше. А це добре. Доброго ранку!