Проблеми стартера автомобіля

Стартер є електромеханічної частиною двигуна автомобіля і виробляє його запуск. Що вийшов з ладу стартер може принести великі проблеми і зірвати намічені плани через те, що не заводиться машина.

Серед несправностей стартера автомобіля можуть бути: «стартер клацає, але не крутить або стартер не крутить взагалі». Ця стаття допоможе зробити самостійно діагностику своїми руками, щоб не звертатися до дорогих фахівцям.

Нерідко причиною неробочого стартера є дефекти інших агрегатів, наприклад, маховика.

Зуби шестерні Бендикс, і маховика несуть найбільше навантаження при роботі стартера. Під час обертання відбувається їх стирання. Вже через кілька років відбувається місцями знос робочих поверхонь шестерні або маховика і стартер погано заводиться або клацає, але не крутить. Така проблема виникає при запусках, то пропадає. Причина в тому, що шестерні потрапляють на збережені зуби маховика і стартер знову заводиться. Якщо ця проблема трапилася десь в дорозі, можна вдатися до маленької хитрості: шляхом прокручування клонували, можна підвести до шестерні Бендикс вцілілі зуби маховика.

Знос Бендикс також є причиною не робітника стану стартера. У міру зношування шестерні Бендикс починає прокручуватися, маховик стоїть на місці. З’являється неодружене обертання стартера.

Стартер клацає, але не крутить двигун

Іноді прослуховуються клацання від втягує реле, однак двигун обертається з трудом, або взагалі не рухається. Причинами тут можуть бути заклинювання втулки або валу двигуна, тертя ротора про статор, коротеніе обмотки ротора або статора. Простим оглядом виявити ці проблеми не можливо, треба демонтувати стартер. Дефекти з валом усуваються шляхом підтягування, центрування або заміни. У разі необхідності можна замінити і втулки. Якщо причина в терті ротора і статора — проблема вирішується шляхом центрування вала. Наслідки коротенія можна помітити по почорнілим місцях і специфічним запахом. Ліквідувати підгорілі контакти можна шляхом зачистки.

Ще однією причиною, по якій не крутиться стартер, може стати втягує реле. Проблема може бути в обвуглюванні або окисленні контактів, які не дозволяють якоря втягуватися всередину. Рішення проблеми полягає в очищенні контактів і перевірку ходу якоря — він повинен бути вільним.

Виявивши перебої з роботою стартера, необхідно відразу проводити ремонт, інакше тривала проблема зажадає серйозного ремонту і велику витрату коштів.