Проблеми розвитку сучасної медицини

5 червня 2017 року о 15 годині в сесійній залі Верховної Ради під головуванням Голови Верховної Ради України Рибака В. В., далі Першого заступника Голови Верховної Ради Калєтніка І. Г. почалися парламентські слухання на тему: «Сучасний стан, шляхи і перспективи реформи у сфері охорони здоров’я України ». Учасники слухань зазначали, що в Україні щорічно помирає понад 700 тис. Громадян, третина з яких — це люди працездатного і репродуктивного віку. При цьому смертність від серцево-судинних захворювань є однією з найвищих у світі і становить близько 64% в структурі загальної смертності, а смертність від онкологічних захворювань — 13%.Фактично ці два класи хвороб визначають майже 80% щорічних втрат населення країни.

Ще 20 років тому людина, потрапивши до лікарні, отримувала якісне лікування і діагностичне обстеження абсолютно безкоштовно. Зараз це серйозна проблема, адже, щоб отримати найсучасніше і якісне лікування, людина повинна заплатити 300-600 гривень в день тільки за антибіотичні ліки в аптеці. А країна виділяє лише 12 гривень на добу на одного терапевтичного пацієнта.

У зв’язку з цим, за період з 01.01.17 по 31.12.17 відділом документального та організаційного забезпечення Головного управління охорони здоров’я України зареєстровано 4289 звернень громадян, з них:

— письмових — 4194,

— усних — 95;

— колективних — 130,

— повторних — 350,

— дублетних — 427,

— поставлено на контроль — +2122

— багатодітні сім’ї-19

— одинокі матері -24.

В основному ці звернення формувалися в трьох напрямках, за рівнем професійної підготовки персоналу медичних установ, медикаментозного забезпечення та наявності необхідного медичного обладнання.

У 2017 році витрати на медикаменти в розрахунку на один виклик швидкої медичної допомоги зросли з 6 грн. в 2016 році до 35 грн. в 2017 році. Це може вплинути на третину існуючих звернень, але і це під питанням. Відносне зростання становить більш ніж на 500%, але в абсолютному показнику це лише 29 грн. що насправді дуже мало.

Коли людина потрапляє в лікарню з серйозною травмою, тут можливі кілька ситуацій, які грубо можна розділити на 2 групи: платне лікування, і безкоштовне, яке пропонує держава. У чому ж різниця? У першому випадку людині надається допомога безкоштовна, але із застосуванням якісних медикаментів, і можливо навіть із застосуванням дорогого устаткування. У другому випадку це тільки безкоштовна допомога, лікування здійснюється за допомогою дешевих-безкоштовних ліків, пропонує держава.

В інтернет магазині https: // heaco. ua / catalog / ultrasound / представлена вся сучасна техніка, необхідна для проведення якісного обстеження в медичних установах.