Правила використання ноутбука

Ноутбуки стають все популярнішими. Багато в чому тому, що їх можна спокійно переносити з місця на місце, тоді як зі звичайним комп’ютером це важко. Їх можна захопити з собою в дорогу, але і вдома вони зручні: займають мало місця, проводів також небагато. Але потрібно знати певні правила експлуатації, щоб потім не дивуватися, чому куплений за чесно зароблені гроші апарат перестав працювати. Про це і піде мова далі.

Потрібно дотримуватися умов використання, запропоновані виробником. Певна температура використання, зберігання, певна вологість — все це, як правило, написано в інструкції до ноутбука. Не варто користуватися ноутбуком в місцях з підвищеною вологістю, там, де сиро або де поруч є волога. Виняток становлять ноутбуки, які спеціально призначені для таких умов.

Потрібно використовувати тільки такий адаптер харчування, який поставляються разом з апаратом. Зійде і схвалений виробником, як сумісний. Коли ви підключаєте адаптер в електромережу, перевірте, щоб штекер був встромлений в його корпус. Знову ж, адаптер повинен приєднуватися прямо в розетку. При роботі можливий його сильне нагрівання — це нормально. Якщо ви перегризаєте корпус для заміни деяких деталей або чистите корпус і екран ноутбука, або якщо хоча б один з кабелів, приєднаних до ноутбука, пошкоджений, або якщо ноутбук знаходиться у вологому місці — адаптер і всі кабелі, підключені до ноутбука, від’єднуються.

Будь ноутбук робиться з розрахунком на постійну роботу, якщо правила експлуатації дотримуються. Але якщо він буде виключений інакше, ніж засобами, наявними в операційній системі, то можлива його нестабільна робота аж до виходу з ладу. А якщо ви так його і вимкнули, то при наступному сеансі запустіть перевірку системи.

Ноутбук найкраще почувається на плоскій і стійкій поверхні. Йому повинно вистачати повітря для того, щоб охолоджувати себе. На м’які поверхні ноутбук класти не варто, інакше повітря через вентиляцію буде проходити погано. Також неприпустимо, щоб на клавіатурі були сторонні предмети або щоб вони були так чи інакше вставлені в ноутбук. Плюс врахуйте, що можливий сильне нагрівання певних частин ноутбука навіть під час його нормальної роботи.

Якщо у вашого апарату батарея Ni-Mh, то добре раз в тиждень «тренувати» її, один раз заряджаючи на повну потужність і потім на повну розряджаючи. З Li-Ion батареї це потрібно робити один раз в два або три місяці. Якщо робота з ноутбуком йде, коли блок живлення включений, акумулятор автоматично заряджається. Можете не від’єднувати його при цьому — на терміні придатності це ніяк не позначиться.

Успішної роботи!