Походження і витоки гвинтових паль

Історія виникнення гвинтових паль налічує понад 200 років. Першим інженером, який відкрив і запатентував цей проект, є ірландець Олександр Мітчелл (1780-1868). Він здобув освіту в белфастські Академії, був обраний одним з членів Інституту цивільних інженерів. За свій винахід отримав Телфордскую медаль.

У 1838 році Мітчелл отримав позику на будівництво маяка в області Лондона на річці Темза. Він запропонував виготовляти нижню частину у вигляді гвинта, для кращого вгвинчування палі в грунт. Спочатку паля була названа «гвинтовий якір». Незабаром її перейменували на «screw-pile», що в перекладі означає — гвинтова паля. Принцип дії гвинтових палі можна порівняти з дією шурупа. У закручуванні фундаменту маяка брали участь 32 людини. Цей маяк назвали Maplin Sands light house. Перші маяки, побудований на гвинтових палях, збережені досі.

Протягом декількох десятиліть за допомогою гвинтових паль були побудовані сотні маяків на території США. В СРСР такий вид будівництва з’явився тільки в ХХ столітті, це майже через 30 років, ніж в США. Радянський засновник фундаментобудівництва — Владіслав Карлович Дмоховського був генералом-майором інженерно-технічних служб, доктором технічних наук, заслуженим діячем науки. Він вирішив, що гвинтові палі мають великий плюс перед забивними видами фундаменту, так як можуть легко використовуватися як влітку при температурі + 30 С °, так і взимку — при-30С ° на слабкому і обводненому грунті. Перше використання гвинтового фундаменту в житловому будівництві було розпочато в 1900 році. Перед будівельниками стояло завдання максимально якісно в мінімальні терміни і при найменших затратах провести комплекс робіт.

Надалі фундамент фундамент модернізувався не тільки в Англії і США, але і в СРСР. Оцінивши всі переваги гвинтових паль, радянські вчені почали використовувати їх у військових цілях: для будівництва на слабких грунтах, а потім вже і в цивільному будівництві. Завдяки нашим вченим, які в конструкцію внесли зміни, а — саме приробили на кінець вироби лопаті з міцної сталі, палі придбали свою надійність і довговічність.

При використанні гвинтових паль вам не потрібно буде вирівнювати ділянку і використовувати спеціальну техніку. Будівництво можна вести на будь-якому типі грунту, а також на схилах або на обводнених ділянках. Так як будівництво такого виду фундаменту не вимагає великих витрат, ви зможете заощадити не тільки час, а й гроші. В даний час фундамент на гвинтових палях є дуже популярним в будівельних технологіях.