Повітряний лазерний сканер нового покоління

RIEGL LMS-Q780 це новий лазерний сканер, що використовує сильне джерело лазерного випромінювання, оцифровку і аналіз осцилограм. Така комбінація дає можливість працювати на різній висоті польоту і тому бездоганно підходить для виконання комплексної аерофотозйомки місцевості. Під час збору даних він переводить луна-сигнал в цифровий формат, щоб в подальшому провести аналіз осцилограм. Цей метод особливо цінний при вирішенні складних завдань, таких як дослідження місцевості і класифікація мети.

Особливості моделі

Експлуатаційні параметри даної моделі повітряного сканера можна налаштувати для охоплення максимальної кількості додатків. Інтерфейс містить підтримку плавної інтеграції приладу в повітряно-десантну систему сканування. Прилад для вимірювання відстані польоту використовує принцип вимірювання наносекундних імпульсів інфрачервоного випромінювання. Швидке опто-механічне сканування променя забезпечує абсолютно лінійні, паралельні і односпрямовані лінії сканування.

Інструмент дуже міцний, тому він прекрасно підходить для установки на літак. Крім того, він компактний і досить легкий для установки в невеликі апарати з одним або двома двигунами: малогабаритні літаки, вертольоти і БПЛА. Приладу необхідний тільки одне джерело живлення, а для оцифровки відбитого сигналу його потрібно забезпечити безперебійним сигналом GPS.

Переваги його використання

Використання дано моделі новітнього повітряного лазерного сканера має величезні переваги:

· Скорочує технологічний ланцюжок.

· Гарантує точність вимірювань.

· Виконання повітряної докаціонно-лазерної зйомки виключає необхідність проведення наземних геодезичних робіт завдяки використанню методу прямого геопозиционирования.

· Забезпечує високу продуктивність робіт — швидкість збору даних повністю відповідає швидкості їх обробки.

· Відпадає необхідність планувати виконання робіт в залежності від пори року і доби.

· Забезпечує широкий спектр використання матеріалів лазерної локації.

Висновок

Цей високопродуктивний бортовий лазерний сканер знаходить широке застосування в картографії. Робоча висота польоту до 5000 метрів над рівнем землі, здатність обробляти більше 10 імпульсів в повітрі одночасно, і широке поле зору — роблять новий сканер одним з необхідних придбань для підприємств, чия діяльність так чи інакше пов’язана з геодезією.