Початкові кроки при купівлі земельної ділянки

Як правило, придбання земельного наділу у власність здійснюється шляхом укладення первинного договору, а вже потім, після збору всіх необхідних документів, — основного.

Забезпечення ділянки необхідними комунікаціями

Для того щоб визначити, які є на земельній ділянці комунікації, необхідно встановити тип його забезпечення.

Так, якщо купується земля знаходиться в зоні забудови населених пунктів (наприклад, це ділянка у Львові), то відомості про наявність чи відсутність комунікацій отримують в місцевій раді, де також можна дізнатися, коли запланована їх прокладка (при відсутності).

На Україні до всіх населених пунктів підведено електрику, в той час як водопровід, каналізація та газопостачання присутні не скрізь. Тим часом слід враховувати, що в межах населеного пункту ніякі самостійні прокладки комунікацій неможливі.

При знаходженні землі за зоною забудови населених пунктів (навіть в разі, якщо ділянка знаходиться в межах адміністративних меж населеного пункту), питання оснащення комунальними послугами мають більш широкий ракурс. Так, покупець за відсутності необхідних комунікацій може скористатися послугами кооперативної або іншої організації (при їх наявності), яка надає послуги з їх підведенню або вирішити ці питання самостійно.

Якщо придбана земля знаходиться у веденні кооперативів або садових товариств, то новому її власнику з питань забезпечення комунікаціями необхідно звернутися до особи, її очолює, щоб з’ясувати, чи оснащений надів комунальними послугами та коли планується їх підведення.

Для полегшення покупок і продажів земельних наділів, а також іншої власності, існує безліч сторінок в інтернеті, в тому числі і сайт DOM. ria. com, на яких є докладна інформація про, що здобувається / продається майно, яка може допомогти купити ділянку у Львові або будь-якому іншому місті.

Що робити після вибору земельної ділянки?

Після того як покупець оцінив всі переваги і недоліки придбаного земельної ділянки, необхідні: уважне вивчення всіх правовстановлюючих документів, проведення перевірки наявності або відсутності обтяжень (обмежень), а так само оцінка додаткових витрат, пов’язаних з можливим забезпеченням майбутнього житлового приміщення комунікаціями, і тільки потім — прийняття рішення про його купівлю.